متهمان پرونده «سد لفور» به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند

تمامی متهمان پرونده «سد لفور» به جرم «جریحه‌دار کردن عفت عمومی» به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم شدند.

بر اساس حکم دادگاه، متهمان زن پرونده به پرداخت ۵۰ هزار تومان جریمه نقدی به جرم «بی‌حجابی» نیز محکوم شدند.

مصطفی ترک همدانی، وکیل متهمان پرونده سد لفور، با اعلام این موضوع به خبرگزاری تسنیم اضافه کرد که این حکم «غیرقطعی و قابل تجدیدنظرخواهی» است و اظهار امیدواری کرد که درخواست تجدیدنظر با «استدلال خوبی که در دست دارند» در مهلت قانونی ارائه شود.

۱۷ خرداد سال جاری، در پی انتشار تصاویری از چند زن و مرد قایق‌سوار در سد لفور با پوششی که از نظر مسئولان جمهوری اسلامی «ناهنجار» خوانده می‌شود، نیروهای انتظامی و قضایی مازندران برای شناسایی قایق‌سواران وارد عمل شدند.

در این تصاویر که برخی رسانه‌های اصولگرا آنها را به صورت محو (شطرنجی) منتشر کردند، به نظر می‌رسید چند زن که لباس‌ شنا دارند، سوار بر قایق هستند.

دادستان ساری در روز ۱۷ خرداد گفت که این موضوع «به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته» و اعلام کرد که دادگستری مازندران اداره اطلاعات این استان را مسئول بررسی این موضوع کرده است.

دادستان ساری همچنین گفت که با منتشرکنندگان این تصاویر نیز برخورد خواهد شد. این در حالی است که در خبر محکومیت متهمان پرونده، مشخص نشده که آیا منتشرکنندگان تصاویر نیز جزو محکومان پرونده‌اند یا نه.

سد لفور یا البرز در دهستان لفور شهرستان سوادکوه قرار دارد و از مناطق گردشگری استان مازندران محسوب می‌شود.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.