پایان دادگاه محمدعلی نجفی و تاکید وکیل بر «غیرعمد» بودن قتل
دادگاه محمد‌علی نجفی، شهردار تهران، روز دوشنبه، ۳۱ تیر پایان یافت و محمد کشکولی، قاضی پرونده اعلام کرد که حکم «در زمان مقتضی صادر خواهد شد».

میترا استاد، همسر محمدعلی نجفی، صبح روز سه‌شنبه، ۷ خردادماه، به ضرب گلوله به قتل رسید و عصر همان روز قاضی شهریاری، سرپرست دادسرای امور جنایی تهران، از اعتراف نجفی به قتل همسرش خبر داد.

به گزارش خبرگزاری میزان، حمیدرضا گودرزی، وکیل محمد‌علی نجفی، روز دوشنبه در دادگاه گفت که در کیفرخواست اعلام شده آقای نجفی، اسلحه را قبل از ورود به حمام مسلح کرده اما او «چنین چیزی را نمی‌پذیرد».

وی همچنین گفت که میترا استاد نیز در زمان شلیک، اسلحه را «در دست گرفته بود».

آقای نجفی نیز پیش از این گفته بود که میترا استاد پس از دیدن اسلحه به سمت او حرکت کرده و در این درگیری با او، گلوله‌ها شلیک شده است.

وکیل آقای نجفی همچنین گفت که گلوله اصابت کرده به قلب میترا استاد ابتدا «به سقف یا کاشی دیوار اصابت کرده، سپس کمانه کرده و از بالا به طور کج به قفسه سینه خورده و بعد از طی طریق در پهلو نشسته که پزشکی قانونی آن را خارج کرده است».

وی خواستار اعلام نظر رسمی کارشناسان اسلحه و پزشکان در این باره شد.

وکیل آقای نجفی تاکید کرد که متهمش دچار قتل غیر عمد شده است.

سرگرد علی عزتی راد، کارشناس اسلحه، نیز گفت که درگیری در حین شلیک «بر ما محرز است و تیراندازی متهم بی‌هدف بوده و دقیق نبوده است».

به گفته آقای عزتی، از پنج تیر شلیک شده، «یکی به کمد، یکی به گوشه وان، یکی به دیوار و دیگری به دیواری که دوش حمام به آن نصب شده و گلوله آخر به دست و بدن مرحومه اصابت کرده است».

وی اضافه کرد: «نظر شخصی من این است که گلوله از دست خارج و وارد بدن مقتوله شده، اما می‌تواند به دیوار نیز اصابت کرده باشد و باید هیئتی از کارشناسان سلاح و پزشکی قانونی در این خصوص مشورت کنند».

محمدعلی نجفی دانش‌آموخته دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه ام‌آی‌تی، وزیر علوم دولت‌های دهه ۶۰، وزیر آموزش و پرورش دولت هاشمی ‌رفسنجانی، معاون رئیس‌ جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه دولت محمد خاتمی، عضو دوره سوم شورای اسلامی شهر تهران، رئیس سازمان میراث فرهنگی و مشاور اقتصادی دولت حسن روحانی و دوازدهمین شهردار تهران بوده است.

منابع: خبرگزاری‌های میزان ایسنا و فارس / ا.م. / پ.پ

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.