روز ۱۲ مرداد 'در ایران طلاق ثبت نمی‌شود'
وزارت دادگستری ایران اعلام کرد که براساس پیشنهاد مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان به علیرضا آوایی، وزیر دادگستری، در ۱۲ مرداد سال ۱۳۹۸ هم‌زمان با سالروز ازدواج علی بن ابیطالب، امام اول شیعیان با فاطمه، دختر پیامبر اسلام، طلاقی در ایران ثبت نمی‌شود.

به گزارش ایسنا، در نامه وزیر دادگستری به رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه خواسته شده تا قضات دادگاه‌های خانواده در ایران هیچ واقعه طلاقی را در این روز به ثبت نرسانند.

افزایش آمار طلاق در ایران یکی از مسائل اجتماعی است که در سال‌های اخیر مورد توجه قرار گرفته است.

براساس اعلام سازمان ثبت احوال ایران از تیرماه سال گذشته تا تیرماه سال جاری خورشیدی ۱۷۵ هزار و ۶۱۴ طلاق در ایران ثبت شده است.

در گزارشی که روزنامه شهروند در تیرماه امسال منتشر کرد، با اشاره به آمار طلاق در ایران آمده است: "در هر ساعت ۲۰ طلاق در ایران ثبت می‌شود و به ازای هر هزار مورد ازدواج، ۳۱۸ مورد طلاق رخ می‌دهد."

رئیس کانون سردفتران ازدواج و طلاق دو سال پیش با ارائه آماری درباره طلاق و ازدواج گفته بود که استان‌های تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، خوزستان، آذربایجان شرقی، مازندران، البرز، گیلان و آذربایجان غربی بیشترین آمار طلاق را به خود اختصاص داده‌اند.

به گفته کارشناسان فقر، بیکاری، اعتیاد و نبود آموزش‌های لازم پیش از ازدواج از عمده دلایل طلاق در ایران به حساب می‌آید.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.