سعید ملک‌پور پس از خروج از زندان، به کانادا رفت
سعید ملک‌پور بعد از یازده سال زندان اخیرا برای اولین بار به مرخصی آمده بود.
سعید ملک‌پور شهروند ایران که به طراحی و اداره سایت های "مستهجن"، آشوب علیه حکومت و توهین به مقدسات اسلام متهم شده بود و حکم اعدامش را نیز صادر کرده بودند، بعد از یازده سال از ایران خارج شده و به کانادا سفر کرده است.

مریم ملک‌پور، خواهر او در حساب توییتری خود خبر آزادی برادرش را اعلام کرده و نوشته "کابوس تمام شد".

خانم ملک‌پور با انتشار فیلمی از ورود برادرش به کانادا از "رهبری کانادا" برای تحقق آزادی سعید ملک‌پور و نیز از همه حامیان خانواده‌اش تشکر کرده است.

سعید ملک پور متخصص برنامه‌ریزی کامپیوتری بود و نرم افزاری را برای انتقال عکس طراحی کرده بود که ظاهرا بدون اطلاع او از آن برای راه اندازی سایت های "مستهجن" در ایران استفاده شده بود.

او که قبلا در کانادا زندگی می کرد، سال ۱۳۸۷ برای دیدار خانواده‌اش به ایران سفر کرد، اما بازداشت شد و از آن زمان در زندان بود.

مقامات قضایی ایران او را از متهمان پرونده موسوم به "مضلین ۲" مربوط به جرائم رایانه‌ای خواندند که برای برخورد با سایت‌های "مستهجن" به راه افتاده بود.

قاضی مقیسه، قاضی پرونده سعید ملک‌پور، نخستین بار در پائیز سال ۱۳۸۹ او را به "اتهام تبلیغ علیه نظام از طریق طراحی سایت های مستهجن، توهین به مقدسات، توهین به رهبری، توهین به رئیس جمهور، ارتباط با گروه‌های معاند نظام، و فساد فی الارض"، به اعدام محکوم کرد و این حکم به تایید دادگاه تجدید نظر نیز رسید.

حکم اعدام او بعدا متوقف و به حبس ابد تبدیل شد.

آقای ملک پور در ۳۳ سالگی به زندان اوین رفت و حالا هنگام آزادی ۴۴ سال دارد.

او ماه گذشته برای اولین بار بعد از یازده سال حبس اجازه مرخصی از زندان گرفته بود.

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.