تجمع معلمان در اعتراض به وضعیت شغلی و معیشتی در چند شهر ایران

گروهی از معلمان شاغل، بازنشسته و حق‌التدریسی امروز دوشنبه ۱۴ مردادماه در پی فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان در اعتراض به وضعیت شغلی و معیشتی خود در چند شهر ایران مقابل ساختمان آموزش و پرورش تجمع کردند.

براساس گزارش اتحادیه آزاد کارگران معلمان در شهرهای اهواز، کرمانشاه و اصفهان تجمع کردند. معترضان شعار می‌دادند: "معلم زندانی آزاد باید گردد" و "زندان، تهدید دیگر اثر ندارد"

گزارشها حاکی است ماموران امنیتی در اصفهان "در تلاش برای بر هم زدن تجمع بوده و فضا امنیتی است."

این چندمین تجمع معلمان در سال اخیر است.

شورای هماهنگی تشکل های صنفی معلمان در سالهای اخیر بارها درباره مشکلات معیشتی و صنفی معلمان اطلاع رسانی کرده و خواستار رسیدگی مسئولان شده است.

معلمان نیز در تجمع‌هایشان بارها خواستار رسیدگی مسئولان شده‌اند، اما به گفته فعالان صنفی معلمان تاکنون مقامات پاسخی در این باره نداده و تعدادی از معلمان معترض بازداشت و زندانی شده‌اند.

به گزارش نهادهای حقوق بشری در حال حاضر اسماعیل عبدی، محمد حبیبی، محمود بهشتی، روح الله مردانی، عبدالرضا قنبری، محمد ثانی، بختیار عارفی از معلمانی هستند که به دلیل فعالیت صنفی به زندان محکوم شده و در حال گذراندن محکومیت خود هستند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.