دیدار دستیار معاون رئیس جمهور ایران با «دختر آبی»

معاون رئیس جمهور ایران در امور زنان و خانواده خبر داد که دستیارش با «دختر آبی» (دختر هوادار استقلال) در بیمارستان ملاقات کرده و خود نیز در این باره نامه‌ای به رئیس قوه قضائیه نوشته است.

هفته گذشته خبری منتشر شد که یکی از هواداران زن تیم استقلال پس از حضور در ورزشگاه با لباس مردانه بازداشت و برایش حکم زندان صادر شده و او پس از اطلاع از این حکم خودسوزی کرده است.

در همین حال معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور ایران در امور زنان و خانواده ، در توئیتر خود نوشت:«در مورد دخترآبی معاونت زنان و خانواده از هفته گذشته پیگیر وضع این دختر در بیمارستان بود که امیدوارم حالش بهبود یابد».

وی اضافه کرد: «دستیار من در بیمارستان حضور یافت و با خانواده گفت‌وگو کردند. بر اساس شواهد و ضرورت با ریاست قوه قضائیه مکاتبه شد به انتظار این که این رویه‌ها تکرار نشود».

قوه قضائیه جمهوری اسلامی روز دوشنبه، ۱۱ شهریور، اعلام کرد که یک زن در برابر یکی از واحدهای قضایی تهران خودش را آتش زده است.

پس از آن، خواهر این زن در دو مصاحبه با «رکنا» و «همشهری» اعلام کرد که خواهر ۲۹ ساله‌اش (با نام مستعار سارا) در اسفند گذشته برای تماشای بازی استقلال و العین به ورزشگاه آزادی رفته و بازداشت شده بود.

به گفته رئیس بیمارستان سوانح و سوختگی مطهری تهران، این دختر که از او با عنوان «دختر آبی» یاد می‌شود، با ۹۰ درصد سوختگی، در بیمارستان بستری است و «در حال حاضر با کمک دستگاه تنفس می‌کند».

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.