حکم سه سال حبس برای میزبان متهمان «سد لفور» در مازندران

حکم دادگاه ۱۷ متهم پرونده «سد لفور» که به‌ اتهام بی‌حجابی و «جریحه‌دار کردن عفت عمومی» به تحمل ۷۴ ضربه شلاق محکوم بوده بودند، در دادگاه تجدیدنظر عیناً تأیید شد.

در همین ارتباط دو نفر نیز به حبس محکوم شده‌اند.

به‌ گزارش خبرگزاری تسنیم، مصطفی ترک همدانی، وکیل مدافع متهمان این پرونده، ضمن اعلام این خبر گفت که این افراد «قصدی برای گرفتن عکس و انتشار آن نداشتند و این اقدام توسط افراد غیرمرتبط با جمع صورت گرفته اما دادگاه تجدیدنظر استان مازندران توضیحات را نپذیرفت و رأی دادگاه بدوی را درباره متهمان عیناً تأیید کرد».

متهمان زن این پرونده علاوه‌ بر مجازت شلاق، به پرداخت ۵۰ هزار تومان جزای نقدی نیز محکوم شده‌اند.

به‌ گفته آقای ترک همدانی، دادگاه بدوی استان مازندران همچنین اخیراً دو نفر را در ارتباط با این پرونده به اتهام «فراهم کردن موجبات فساد و فحشا» به سه سال حبس محکوم کرده است.

به گفته این وکیل دعاوی، این افراد فقط «دعوت‌کننده» و میزبان متهمان بوده‌اند. 

۱۷ خرداد سال جاری، در پی انتشار تصاویری از چند زن و مرد قایق‌سوار در سد لفور با پوششی که از نظر مسئولان جمهوری اسلامی «ناهنجار» خوانده می‌شود، نیروهای انتظامی و قضایی مازندران برای شناسایی قایق‌سواران وارد عمل شدند.

در این تصاویر که برخی رسانه‌های اصولگرا آنها را به صورت محو (شطرنجی) منتشر کردند، به نظر می‌رسید چند زن که لباس‌ شنا دارند، سوار بر قایق هستند.

دادستان ساری در روز ۱۷ خرداد گفت که این موضوع «به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته» و اعلام کرد که با منتشرکنندگان این تصاویر نیز برخورد خواهد شد.

در خبر محکومیت متهمان پرونده، مشخص نشده است که آیا منتشرکنندگان تصاویر نیز جزو محکومان پرونده‌اند یا نه.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.