مقام پزشکی: قطع انگشت نوزاد در بیمارستان شهریار «قصور پزشکی» بوده است

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران در رابطه با ماجرای قطع انگشت کوچک دست نوزادی در یکی از بیمارستان‌های خصوصی شهریار در استان تهران، آن را «قصور پزشکی» خواند.

دکتر نادر توکلی به خبرگزاری ایسنا گفته‌است از آنجایی که دست نوزادان کوچک است، زمانی که عمل رگ‌گیری برای نوزاد انجام می‌شود، آتل زیر دست نوزاد نصب می‌کنند و پس از طی شدن فرایند خون‌گیری از نوزاد این آتل از دست او جدا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه آتل مذکور با چسب به دست نوزاد وصل می‌شود، گفت پس از اتمام عمل رگ‌گیری این آتل توسط قیچی از دست نوزاد جدا می‌شود که متأسفانه به دلیل سهل‌انگاری پرستار بخش، به انتهای آخرین بند انگشت کوچک دست نوزاد آسیب وارد می‌شود (قطع می‌شود).

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران ضمن تأکید بر اینکه حادثه «قصور پزشکی» بوده‌است، گفت این حادثه به صورت ناخواسته اتفاق افتاده‌است و «اتفاقات این چنینی به دو صورت وقایع ناخواسته و تخلف یا قصور پزشکی رسیدگی می‌شود که اگر باعث ایجاد عارضه شده باشد به عنوان قصور پزشکی شناخته می‌شود».

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.