مانور اداره آتش‌نشانی به یک قلعه تاریخی در طبس خسارت زد
قلعه «بادام تک» در بخش دستگردان طبس و در جاده «عشق‌آباد» به «ده محمد» واقع شده و در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

خبرگزاری ایسنا گزارش داده است آتش‌نشانان منطقه‌ای در استان خراسان جنوبی چند روز پیش مانور اطفای حریق خود را در قلعه‌ای تاریخی انجام داده و به این قلعه خساراتی وارد کرده‌اند.

این مانور به مناسبت «روز آتش‌نشان» (هفتم مهر) انجام شده و بنابر ویدئویی که ایسنا منتشر کرده، زبانه آتش در محوطه داخلی این قلعه دیده می‌شود و ستون بلندی از دود سیاه به آسمان رفته است.

به نوشته ایسنا، مأموران آتش‌نشانی بدون دریافت مجوز از اداره میراث فرهنگی، مانور خود را در قلعه تاریخی «بادام تک» در دستگردان طبس، واقع در استان خراسان جنوبی، انجام داده‌اند.

با این حال حسن رمضانی، مدیرکل میراث فرهنگی خراسان جنوبی، با اشاره به اینکه ماموران آتش‌نشانی «فقط یک لاستیک سوزانده‌اند»، انتشار این خبر را به خاطر «وجود اختلاف محلی با شورای شهر» منطقه دانسته است.

این مقام میراث فرهنگی همچنین گفته است استان خراسان جنوبی ۱۵۰۰ بنای تاریخی شناخته‌شده دارد و اعتبارات این اداره «به اندازه مرمت همه آنها نیست» و «این قلعه قاجاری که در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسیده ... در وسط بیابان قرار دارد».

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.