حکم شش ماه زندان حسین جنتی، غزل‌سرا، در دادگاه تجدیدنظر تایید شد

حسین جنتی، غزل‌سرای ورامینی که شعرخوانی‌اش در یکی از دانشگاه‌های اصفهان اتهام «تبلیغ علیه نظام» را برای او به همراه داشته است، از تایید محکومیت شش ماه زندان خود خبر داد.

آقای جنتی روز شنبه ۱۳ مهرماه در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت که رای دادگاه تجدیدنظر اصفهان صادر شده و او باید برای تحمل شش ماه حبس به زندان این شهر برود.

وی تاکید کرده که همواره در شعرهایش علیه «ظلم، فساد، تبعیض، سوءاستفاده از قدرت، سوءاستفاده از دین، ریا دروع و درست‌درازی به بیت‌المال» گفته و خواهد گفت.

این شاعر سابقه شعرخوانی در حضور آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، را نیز دارد.

Sieh dir diesen Beitrag auf Instagram an

. سلام رای دادگاه تجدیدنظر اصفهان صادر شد و ظاهرا من باید برای تحمل شش‌ماه حبس به زندان اصفهان بروم. از وقتی آموختم کلمات را کنار هم بگذارم و شعر بگویم در شعرم علیه ظلم، فساد، تبعیض، سوءاستفاده از قدرت، سوءاستفاده از دین، ریا، دروغ، دست‌درازی به بیت‌المال و از این‌قبیل "تبلیغ" کرده‌ام و تا زنده‌ام خواهم کرد. اگر دستگاه‌های امنیتی و قضات محترم این‌ها را معادل "نظام" گرفته‌اند من بی‌تقصیرم و خوب است به جای زندانی کردن منتقدان و گلایه‌مندان فکری کنند اساسی... همین حالا خبر تایید حکم را تلفنی به پدرم گفتم، گفت: خدا از سلطان‌محمود بزرگ‌تر است... یدالله فوق ایدیهم . . پی‌نوشت: ۱_من هیچگونه بیماری روحی و روانی ندارم. ۲_اهل دعوا و درگیری فیزیکی نیستم. ۳_قصد خودکشی ندارم ۴_ کشورم را دوست دارم و در این مدت با وجود امکان خروج و مهاجرت از کشور خارج نشدم و نخواهم شد. ۵_خدا از سلطان محمود بزرگ‌تر است. . #حسین_جنتی . . .

Ein Beitrag geteilt von حسین جنتی (@hossein_jannati) am Okt 5, 2019 um 7:26 PDT

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.