اعدام دو نفر به اتهام «تیراندازی» به هیئت عزاداری در صفی‌آباد دزفول

معاون قضائی دادگستری خوزستان خبر داد که روز یکشنبه، ۱۴ مهر، حکم اعدام دو نفر به اتهام «تیراندازی» به هیئت عزاداری در صفی‌آباد دزفول اجرا شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر عبدالحمید امانت بهبهانی گفت که سه نفر دیگر نیز در این پرونده به اتهام «معاونت در محاربه، مشارکت در تشکیل گروه تروریستی ​به زندان طولانی‌مدت در تبعید محکوم شدند.

آقای بهبهانی به نام این افراد اشاره نکرده و جزئیات بیشتری در این باره بیان نکرده است.

این حکم‌های اعدام در حالی اجرا شده که روز یکشنبه ۱۳ مرداد ۹۸ نیز اعلام شد دو نفر در ارتباط با این پرونده اعدام شده‌اند. با این حال معاون قضائی دادگستری خوزستان به این موضوع اشاره نکرده است.

شامگاه جمعه ۲۴ مهرماه ۹۴، در تیراندازی به یک هیئت عزاداری در صفی‌آباد دزفول دو نفر کشته و دو نفر زخمی شدند.

سازمان عفو بین‌الملل در اردیبهشت ماه امسال اعلام کرده بود که «عبدالله کرم‌الله کعب» و «قاسم عبدالله»، دو شهروند ایرانی عرب خوزستان در این پرونده به اعدام محکوم شده‌اند.

به گفته این سازمان، تنها مستنداتی که برای محکومیت این دو نفر ذکر شده «اقرارهای آنها است که زیر شکنجه، از جمله شوک الکتریکی، آویزان کردن سر و ته به مدت یازده روز و اعدام ساختگی، گرفته شده است».

وکلای این دو زندانی نیز گفته‌اند هیچ مستند دیگری جز اقرارهای متهمان ارائه نشده و اقرارهای اخذشده نیز در تناقض با اظهارات شاهدان عینی است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.