یک مدیر وزارت بهداشت: لردگان یکی از کانون‌های ویروس «اچ‌آی‌وی» بود

رئيس مرکز ملی تحقیقات راهبردی علوم پزشکی ایران گفته است: لردگان یکی از کانون‌های ویروس ایذر ایران بود که شناسایی شده بود.

دکتر علی‌اکبر حقدوست که روز سه‌شنبه ۷ آبان در یک نشست جنبی کنگره «اپیدمیولوژی ایران» سخن می‌گفت، از «وجود کانون‌های ویروس اچ‌آی‌وی» خبر داد ولی به جز لردگان به منطقه دیگری اشاره نکرده است.

مرکز ملی تحقیقات راهبردی علوم پزشکی ایران از جمله نهادهای وابسته به وزارت بهداشت است که در حوزه پژوهش و سیاست‌گذاری فعالیت می‌کند.

رئيس این مرکز با اشاره به حاشیه‌های مربوط به شناسایی چند بیمار روستای چنارمحمودی لردگان گفته است این حوادث «در یک مقطع زمانی، پررنگ و بعد هم فراموش می‌شود».

در مهرماه امسال انتشار اخبار ابتلای ده‌ها نفر در روستای چنارمحمودی لردگان به ویروس اچ‌آی‌وی سبب اعتراض‌های گسترده‌ای شد.

مردم معترض که یک پرسنل سیستم بهداشت و درمان را مسئول شیوع این ویروس می‌دانستند، برخی از ساختمان‌های دولتی را آتش زدند.

مقام‌های حکومت ایران این اعتراض‌ها را به «ضد انقلاب» نسبت دادند و گفتند عوامل این اعتراض‌ها را بازداشت کرده‌اند.

کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم وعده داد که گزارشی را از «اصل واقعه و اتفاقات در حاشیه این ماجرا یا تخلف احتمالی یا سوءمدیریتی» تهیه خواهد کرد که در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد. تاکنون گزارشی از روند کار این کمیته منتشر نشده است.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.