پدر شهره بیات: دخترم کشف حجاب نکرده‌، شیطنت عکاسان بود

در پی انتشار عکس‌هایی از شهره بیات، سرداور ایرانی شطرنج در بازی‌های قهرمانی بانوان جهان، توسط خبرگزاری تسنیم، با عنوان «قضاوت بدون حجاب»، پدرِ خانم بیات روز پنج‌شنبه، ۱۹ دی، این اقدام را ناشی از «شیطنت عکاسان» توصیف کرد.

پدر شهره بیات به خبرگزاری ایسنا گفت: «با تماسی که با دخترم داشتم، به من گفت که یک لحظه روسری‌ام افتاد و عکاسان هم همان لحظه از من عکس گرفتند.»

شهره بیات دبیر پیشین فدراسیون شطرنج ایران است که با عنوان سرداور در بازی‌های قهرمانی بانوان جهان در چین حضور دارد.

پدر خانم بیات درباره ادعای «کشف حجاب» که خبرگزاری تسنیم، وابسته به سپاه، مطرح کرده بود، این‌چنین توضیح داد: «دخترم به من گفت اصلاً موضوع کشف حجاب نبوده و من فردی سیاسی نیستم.»

عکس دیگری از شهره بیات در بازی‌های قهرمانی بانوان جهان در چین
عکس دیگری از شهره بیات در بازی‌های قهرمانی بانوان جهان در چین

شهره بیات به پدر خود همچنین گفته است که بعد از بازگشت به ایران، در این باره به رئیس فدراسیون «توضیحات کاملی» خواهد داد.

یک هفته پیش، میترا حجازی‌پور، عضو تیم ملی شطرنج ایران، در مسابقات جهانی سریع و برق‌آسای جهان به میزبانی مسکو، بدون حجاب اسلامی به مصاف حریفانش رفت و به همین دلیل اعلام شد که «پس از ۱۸ سال افتخار‌آفرینی از تیم ملی ایران اخراج می‌شود».

روز گذشته نیز رادیوفردا باخبر شد کیمیا علیزاده، تنها زن تکواندوکار مدال‌آور ایران در تاریخ بازی‌های المپیک، که تصویر بدون حجاب او هنگام تمرینات در هلند منتشر شد قصد بازگشت به ایران را ندارد.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.