وزارت بهداشت ایران ارسال نامه درباره موارد ابتلا و مرگ در اثر کرونا را تکذیب کرد
وزارت بهداشت ایران با تاکید بر اینکه "هیچ مورد ابتلا به ویروس کرونا" در ایران مشاهده نشده، نامه منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از طرف معاونت درمان این وزارتخانه درباره ورود کرونا به ایران را "جعلی" خواند.

قاسم جانبابایی، معاون درمان وزیر بهداشت می‌گوید نامه‌ای که اخیرا درباره ورود کرونا به ایران در فضای مجازی منتشر شده "جعلی" است و "تاکنون هیچ موردی از این ویروس در کشور مشاهده نشده است."

آقای جانبابایی روز یکشنبه ۲۷ بهمن به خبرگزاری ایرنا گفت: "اخیرا نامه‌ای با امضای بنده خطاب به رئیس جمهوری در فضای مجازی منتشر شده که به دروغ مدعی مشاهده مواردی از ویروس کرونا در کشور شده، این نامه جعلی است و از طریق مراجع قانونی ناشران این نامه را طی پیگیری می شوند."

او درباره جعلی بودن این نامه توضیح داد که معاونت درمان وزارت بهداشت به طور مستقیم با ریاست جمهوری مکاتبه ندارد و همه مکاتبات "از طریق دفتر وزارتی انجام می‌شود." او همچنین گفته شماره نامه، امضای معاون درمان و شماره تلفن درج‌شده در این نامه اشتباه و جعلی است.

در نامه‌ای که تصویرش درشبکه‌های اجتماعی منتشر شده به رئیس جمهوری ایران گزارش شده که در ایران" ۳۵ نفر مبتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و چهار نفر جان خود را از دست داده‌اند."

وزارت بهداشت ایران اعلام کرده است که مرکز حراست این وزارتخانه خواستار برخورد جدی و قانونی با انتشاردهندگان این "نامه جعلی" است و در حال پیگیری مساله است.

بر اساس آخرین آمار منتشر شده در چین تاکنون ۶۸ هزار نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند و تعداد جان‌باختگان هم ۱۶۶۵ نفر اعلام شده است.

در خارج از چین بیش از ۵۰۰ مورد ابتلا به کرونا در ۳۰ کشور تایید شده و تنها ۴ نفر در کشورهای فرانسه، هنگ‌کنگ، فیلیپین و ژاپن فوت کرده‌اند.

چین روز یکشنبه ۲۷ بهمن اعلام کرد که برای سومین روز پیاپی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا و شیوع آن کاهش یافته است.

پیشتر، مقامات وزارت بهداشت ایران هر نوع پنهانکاری در اطلاع‌رسانی در مورد ابتلای به کرونا را تکذیب کرده‌اند.

اخیرا علیرضا رئیسی، معاون وزارت بهداشت ایران، شایعه‌های مطرح شده در فضای مجازی در مورد عدم اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت در مورد ورود بیماری به ایران و تلفات مبتلایان به این بیماری را نادرست خوانده و با یادآوری انتشار اخبار مربوط به تلفات آنفلوانزا گفته بود: "اگر نیاز به پنهان‌کاری باشد، چرا وزارت بهداشت آمار مرگ و میر آنفلوآنزا را به صورت هفتگی اعلام می‌کرد؟"

هفته گذشته نیز وزارت بهداشت ایران گزارشی مربوط به درگذشت یک بیمار مشکوک به ابتلای به ویروس کرونا را تکذیب کرده بود.

روزنامه دولتی ایران گزارش کرده بود که هفته گذشته مسئول یکی از بیمارستان‌های تهران در تماس با تلفن ١١٠ خدمات اضطراری گزارش داده که یک زن ٦٣ ساله که در این بیمارستان بستری بود جان خود را از دست داده است.

به نوشته این روزنامه ماموران کلانتری ١٨١ وردآورد تحقیقاتی را آغاز کردند و براساس اظهارات کارکنان بیمارستان، احتمال مرگ این بیمار در نتیجه ابتلای به ویروس کرونا وجود داشته است و جنازه به پزشکی قانون منتقل شده و به نوشته ایران، تحقیقات در این زمینه ادامه دارد.

کیانوش جهان‌پور، رئیس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت ایران این گزارش را رد کرد و گفته بود که تا کنون هیچ مورد از ابتلای به این ویروس در ایران مشاهده نشده است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.