آمار رسمی شیوع کرونا در ایران؛ حدود ۱۵ هزار نفر مبتلا شده‌اند
وزارت بهداشت ایران آخرین آمار دولتی مبتلایان و جانباختگان به ویروس کرونا را اعلام کرد و براساس آن تعداد ایرانیان مبتلا شده بیماری کرونای ۲۰۱۹ به ۱۴هزار و ۹۹۱ نفر رسید.

کیانوش جهانپور به رسانه‌ها گفت که تعداد افرادی که جان خود را در اثر ابتلا از دست داده اند نیز به ۸۵۳ رسیده است.

بنا به گفته آقای جهانپور در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۱۲۹ نفر بر اثر ابتلا به کرونا فوت کرده اند.

این مقام ارشد وزارت بهداشت ایران همچنین گفت که در شبانه روز گذشته تعداد یک هزار و ۵۳ نفر مورد جدید ابتلا به بیماری کرونای ۲۰۱۹ در ایران شناسایی شده است.

به گفته وی همچنین تعداد ۴ هزار و ۹۹۶ نفر نیز پس از ابتلا به این ویروس بهبود یافته اند.

روز گذشته تعداد جان باختگان ویروس کرونا در ایران ۷۲۴ نفر و تعداد مبتلایان ۱۳هزار و ۹۳۸ نفر اعلام شده بود.

در خبرهای امروز همچنین اعلام شد که هاشم بطحایی گلپایگانی، نماینده تهران در مجلس خبرگان رهبری در اثر ابتلا به کرونا فوت کرده است.

فریبرز رئیس دانا، اقتصاددان و عضو کانون نویسندگان ایران نیز بامداد امروز پس از ابتلا به کرونا درگذشت.

امروز همچنان 'مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران ' اعلام کرد که براساس نتایج نظرسنجی آنان بیش از ۸۹ درصد مردم ایران موافق قرنطینه شهرهای کانون شیوع کرونا هستند.

خبرگزاری ایسنا نوشته که در این نظرسنجی بیش از ۷۵ درصد شرکت کنندگان "به میزان زیاد و خیلی زیادی نگران ابتلای خود یا اعضای خانواده شان به ویروس کرونا" بوده اند.

همچنین با توجه به نتایج مقایسه‌ای داده‌ها زنان با حدود ۷۸ درصد، بیش از مردان با حدود ۷۳ درصد، نگران ابتلا به کرونا هستند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.