آمار رسمی شیوع کرونا در ایران: مرگ ۹۸۸ نفر و بیش از ۱۶هزار مبتلا
کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران آخرین آمار دولتی مبتلایان و جان باختگان ویروس کرونا در ایران را اعلام کرد و براساس آن تا به امروز ۹۸۸ نفر بر اثر ابتلا به ویروس کووید-۱۹ جان باخته اند که ۱۲۵ نفر آنان در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

به گفته آقای جهانپور با شناسایی هزار و ۱۷۸ نفر مبتلا به ویروس کرونا ۲۰۱۹ در شبانه روز گذشته تعداد مبتلایان در ایران به ۱۶ هزار و ۱۶۹ نفر رسید.

همچنین تعداد کل بهبود یافتگان ویروس کرونا در ایران نیز به ۵ هزار و ۳۸۹ نفر رسیده است.

روز گذشته وزارت بهداشت ایران آخرین آمار جانباختگان را ۸۵۳ نفر و مبتلایان را ۱۴هزار و ۹۹۱ نفر اعلام کرده بود.

براساس آخرین آمار جهانی تاکنون نزدیک به ۱۸۳ هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده اند و بیش از ۷ هزار و ۱۰۰ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

تاکنون در سراسر جهان نزدیک به ۸۰ هزار نفر نیز پس از ابتلا به کرونا بهبود یافته اند.

چین با بیش از ۸۰ نفر مبتلا در رتبه اول و پس از آن ایتالیا با نزدیک به ۲۸ هزار نفر و ایران با نزدیک به ۱۵ هزار نفر و اسپانیا با حدود ۱۰ هزار نفر در رتبه های بعد قرار دارند.

در آمار جانباختگان نیز چین با ۳ هزار ۲۲۶ و ایتالیا با بیش از ۲ هزار ۱۰۰ نفر بیشترین آمار مرگ بر اثر ویروس کووید-۱۹ را دارند.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.