افزایش رفت‌وآمدهای برون‌شهری در ایران به رغم هشدارها

مرکز مدیریت راه‌ها در ایران می‌گوید به‌رغم هشدارها و تأکید ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر سفر نکردن شهروندان، تردد در راه‌های برون‌شهری در شبانه‌روز گذشته، افزایش یافته است.

خبرگزاری ایرنا چهارشنبه با استناد به گزارش مرکز مدیریت راه‌ها می‌نویسد بر اساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۲ هزار و ۳۳۹ سیستم ترددشمار فعال در جاده‌های برون‌شهری، تردد خودروها نسبت به روز قبل هشت‌دهم درصد افزایش نشان می‌دهد.

این گزارش نمی‌گوید دقیقاً چه تعداد خودرو در جاده‌های برون‌شهری تردد کرده‌اند.

آزادراه کرج - قزوین، آزادراه تهران – کرج، آزادراه قزوین - کرج، آزادراه تهران - ساوه و محور تهران - شهریار دارای بیشترین تردد در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.

مرکز مدیریت راه‌ها تأکید دارد که براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، مبادی ورودی و خروجی شهرها، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن و پایانه‌ها کنترل می‌شود و در صورت مشاهده علائم اولیه از تردد مسافران جلوگیری خواهد شد.

افزایش تردد در ایران در حالی صورت می‌گیرد که کارشناسان جهانی تاکید دارند برای جلوگیری ابتلای همزمان شمار زیادی از شهروندان که سیستم درمانی کشورها را مختل می‌کند، شهروندان باید اقدام به قرنطینه خانگی خود کنند.

بر اساس آمار رسمی که ۲۸ اسفند، از سوی وزارت بهداشت ایران اعلام شد با درگذشت ۱۴۷ نفر دیگر در ایران به خاطر ویروس کرونا، جمع کل آمار رسمی قربانیان کرونا در ایران به ۱۱۳۵ نفر رسیده است.

بر اساس آماری که رادیو فردا از اظهارات پراکنده مقام‌های رسمی محلی و منابع وزارت بهداشت به‌دست آورده‌است، ۱۷۷۴ نفر در ۳۰ استان ایران بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.