هواپیمایی ماهان ۶۰۰ شهروند هندی را از ایران به کشورشان منتقل می‌کند

رسانه‌های هندی گزارش داده‌اند شرکت هواپیمایی ماهان قرار است ۶۰۰ شهروند هندی دیگر را از ایران به کشورشان منتقل کند.

این رسانه‌ها روز دوشنبه گزارش دادند این ششصد نفر «که آزمایش کرونای همگی‌شان منفی بوده» قرار است در قالب دو پرواز در روزهای ۲۴ و ۲۸ مارس (امروز و روز شنبه) از ایران به هند بازگردانده شوند.

هفته پیش رسانه‌های هندی نامه‌ای منوسب به حمید عرب‌نژاد، مدیرعامل ماهان‌ایر، را منتشر کردند که وی در آن به نخست وزیر هند پیشنهاد کرده است اکنون که هواپیماهای هندی «به خاطر تحریم‌های آمریکا اجازه پرواز به ایران را ندارند»، انتقال هفت‌هزار شهروند هندی به کشورشان به این شرکت سپرده شود.

اطلاعی از تعداد دقیق شهروندان هندی در ایران در دست نیست و روشن نیست آیا «هفت هزار نفری» که در این نامه به آنها اشاره شده تمامی آنها را در برمی‌گیرد یا خیر.

ماه گذشته نیز رسانه‌های هندی گزارش داده بودند ششصد ماهیگیر این کشور در ایران خواستار بازگشت به کشورشان هستند.

چندی پیش یک مقام وزارت علوم ایران اعلام کرد پس از ورود کرونا به کشور و ظرف چند هفته، بیش از پانزده‌هزار و ششصد دانشجوی خارجی ایران را ترک کردند که بخشی از آنان هندی بودند.

شرکت هواپیمایی ماهان که از سوی آمریکا به دلیل کمک به سپاه پاسداران در جابه‌جایی نیروی نظامی و اسلحه مشمول تحریم است، در بحران شیوع کرونا نیز به دلیل عدم توقف پروازهایش بین ایران و چین با انتقادهایی گسترده روبه‌روست.

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.