یک مسئول ستاد مقابله با کرونا ایران: احتمال بازگشایی دانشگاه‌ها پس از ماه رمضان
علی اکبر حق دوست، معاون آموزشی وزیر بهداشت ایران و رئیس کمیته اپیدمیولوژی ستاد ملی مدیریت و مقابله با کرونا در خصوص زمان بازگشایی مجدد دانشگاه‌ها گفته است که "اگر وضعیت اپیدمی کرونا با همین منوال پیش برود و روز به روز روند آن کاهنده باشد، احتمالا بعد از ماه مبارک رمضان ستاد کرونا اجازه بازگشایی دانشگاه را می‌دهد".

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، وی همچنین از ارائه "تقویم پیشنهادی آموزشی" به ستاد ملی کرونا و "موافقت مشروط مسئولان" با آن خبر داده است.

آقای حق‌دوست گفته است: "اگر این ستاد پس از رصد به این جمع بندی برسد، دانشگاه ها را هدفمند با برنامه ریزی بازگشایی خواهیم کرد. به عبارتی اگر شرایط به همین شکل به سمت کاهش موارد ابتلا پیش برود و اپیدمی جدیدی مشاهده نشود، این کار انجام می شود."

معاون وزیر بهداشت ایران در عین حال افزود: "حضور و غیاب دانشجویان در این دوره اجباری نخواهد بود" و "دانشجویان می تواند تک درس یا کل ترم تحصیلی خود را حذف یا درس خود را ناتمام اعلام کنند و در ترم تحصیلی بعد آن را ادامه دهند".

مدرسه

بازگشایی مدارس از ۲۷ اردیبهشت؟

امروز همچنین رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش ایران در خصوص باز شدن مدارس شهرستانهایی که براساس شیوع ویروس کرونا در وضعیت سفید هستند گفت که "تصمیم گیری نهایی در این باره در سطح ستاد ملی کرونا گرفته می‌شود" و وزارت بهداشت باید بحث سلامت دانش‌آموزان "در صورت فعالیت مجدد مدارس را تایید کند".

خانم حکیم زاده به خبرگزاری صداوسیما گفته است که آموزش و پرورش برای ادامه تعطیلات مدارس و آموزش از "طریق آموزش‌های تلویزیونی و فضای مجازی" و یا بازگشایی مدارس آماده است.

با پایان محدودیت‌ها و بازگشایی ادارات و کسب و کارها از هفته پایانی فروردین‌، کارشناسان زیادی در ایران نسبت به شیوع موج دوم کرونا هشدار دادند و براساس آمار رسمی وزارت بهداشت ایران در هفته گذشته میزان مبتلایان به کرونا روند صعودی داشته است.

هرچند که در آمارهای ارائه شده رسمی از سوی وزارت بهداشت ایران شک و شبهه‌های زیادی وجود دارد اما براساس همین آمارها برخی استان‌ها مانند خوزستان، گیلان، و اصفهان نیز با افزایش قابل ملاحظه مبتلایان مواجه بوده‌اند.

ستاد ملی کرونا به ریاست حسن روحانی از دو هفته پیش تصمیم گرفت که شهرستان‌هایی که به لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت سفید هستند امکان بازگشایی اماکن مذهبی و و رفع محدودیت‌های بیشتر را داشته باشند و هفته گذشته نیز اعلام شد مدارس در برخی شهرستانهای ایران می‌توانند از ۲۷ اردیبهشت ماه بازگشایی شوند. اما هنوز نام این شهرستانها اعلام نشده است.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.