بازگشایی مدارس «به استان‌ها واگذار شد»؛ تهران تا اطلاع ثانوی، غیرحضوری

یک مدیر استانی آموزش و پرورش روز چهارشنبه ۲۹ مرداد از واگذار شدن چگونگی بازگشایی مدارس در سال تحصیلی جدید به استان‌ها متناسب با وضعیت آن‌ها در مورد ویروس کرونا خبر داد.

همزمان سخنگوی آموزش و پرورش تهران اعلام کرد اگر وضعیت تهران تا ۱۵ شهریور همچنان قرمز بماند، «همه کلاس‌ها در تمامی پایه‌ها تا اطلاع ثانوی غیرحضوری برگزار خواهد شد».

محمد صیدلو، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران، با اعلام واگذاری تصمیم به استان‌ها افزود که تمامی ادارات آموزش و پرورش باید آمادگی ارائه خدمات آموزشی در شرایط سفید و زرد و قرمز را به دانش‌آموزان داشته ‌باشند.

مسعود ثقفی، سخنگوی آموزش و پرورش تهران، نیز علی‌رغم اعلام غیرحضوری بودن کلاس‌ها تا اطلاع ثانوی در تهران، کلاس‌اولی‌ها را استثنا کرد و گفت به دلیل «لزوم ارتباط عاطفی دانش‌آموزان پایه اول با معلمان، ممکن است در یکی دو هفته اول با رعایت پروتکل های بهداشتی به مدرسه بروند».

پیشتر، رضوان حکیم‌زاده، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، گفته بود سه میلیون و ۲۲۵ هزار دانش‌آموز به ‌دلیل نداشتن تبلت یا گوشی امکان عضویت در شبکه «شاد» را ندارند و با خطر «بازماندگی از تحصیل» روبه‌رو هستند.

شبکه شاد را دولت ایران پس از شیوع ویروس کرونا در ایران و تعطیلی مدارس، برای آموزش از راه دور دانش‌آموزان راه‌اندازی کرد.

در حال حاضر و بنا به اعلام رسمی وزارت بهداشت، استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند.

همچنین وضعیت استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد نیز «وضعیت هشدار» اعلام شده است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.