۱۰۹ قربانی و ۱۶۴۲ ابتلای جدید به کرونا در ایران ثبت شد

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، روز دوشنبه ۱۰ شهریور از ابتلای ۱۶۴۲ نفر دیگر و ۱۰۹ قربانی تازه بر اثر شیوع کرونا در کشور طی شبانه‌روز گذشته خبر داد.

به گفته او، با این حساب مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور اکنون به ۳۷۵ هزار و ۲۱۲ نفر رسیده است.

خانم لاری می‌گوید: مجموع جان‌باختگان این بیماری در ایران نیز هم‌اکنون ۲۱ هزار و ۵۷۱ نفر است.

کارشناسان داخلی و برخی مقام‌های رسمی مانند برخی اعضای شورای شهر و نمایندگان مجلس درستی آمارهای رسمی کرونا در ایران را مورد تردید قرار داده‌اند.

برخی منابع خبری نیز شمار واقعی قربانیان کرونا در ایران تا پایان تیرماه را حدود ۴۲ هزار نفر گزارش کرده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت روز دوشنبه گفت که بر اساس آخرین اطلاعات کرونا در کشور، استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.

با وجود هشدار مقام‌های بهداشتی نسبت به شیوع دور جدید کرونا، گزارش‌ها از موج سفرها در ایام تاسوعا و عاشورا به استان‌های شمالی حکایت دارد.

روز دوشنبه با بستری شدن ۷۲۸ بیمار کرونا در بیمارستان‌های استان مازندران، رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت نتیجه مسافرت‌های مردم به شمال کشور دو تا سه هفته دیگر مشخص خواهد شد.

به گفته فرزاد جلالی، در صورت عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، روزهای سختی در پاییز و زمستان پیش روی کشور خواهد بود.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.