کیوان امام وردی متهم به آزار جنسی دختران دانشجو، به تجاوز با انگیزۀ هیجان اعتراف کرد
کیوان امام وردی که به اتهام تجاوز به ده ها نفر از دختران دانشجو در دانشگاه تهران، دستگیر شده بود، به دستور بازپرس پرونده برای بررسی روانی به پزشکی قانونی معرفی شد. وی در اعترافات خود گفته است که تنها به خاطر هیجان، مرتکب تجاوز شده است.

کیوان امام وردی که چندی پیش به جرم تجاوز به شماری از دانشجویان دختر در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران بازداشت شد، در جریان بازپرسی های اخیر گفته است که به خاطر هیجان به قربانیان تجاوز کرده است.

متهم در جریان نخستین بازجویی‌ها در این زمینه، مدعی شده است که با قربانیانش در فضای مجازی آشنا شده و گفته است که آنها با پای خود به خانه‌اش آمده‌اند. او انگیزۀ خود از ارتباط با دختران جوان و تعرض به آنان را، هیجان هنوان کرده و گفته است که هیچ تنفری از زنان نداشته است.

کیوان امام وردی در اعترافات خود گفته است که در تمام موارد سعی داشته که به سوژه‌هایش علاقه‌مند نشود. او گفته است که تنها به یک دختر دل بسته بود که با گذشت یک سال از رابطه با او، به دلیل اختلافات معمولی این رابطه پایان یافته بود.

روح الله رضاپور گتابی بازپرس این پرونده، کیوان امام وردی را برای بررسی روانی به پزشکی قانونی معرفی کرده است و تحقیقات برای شناسایی سایر شاکی‌ها و اتهامات وی ادامه دارد.

پلیس به قربانیان تجاوز از سوی این متهم، اطمینان داده‌ است که بدون ترس از اینکه به خاطر شرب خمر یا رابطۀ نامشروع مورد اتهام قرار بگیرند، برای شکایت از کیوان امام وردی به پلیس مراجعه کنند.

کیوان امام وردی ۳۳ ساله و لیسانس باستان‌شناسی دارد و در مغازۀ کتابفروشی دوستش مشغول به کار بوده است. او همچنین علاوه بر باستان‌شناسی علاقه زیادی به بومگردی دارد و تورهای گردشگری نیز برگزار می‌کرده است.

چندی قبل در فضای مجازی و در میان کاربران توییتر، هشتگی به راه افتاد که در آن دختران و زنانی را که مورد تعرض و آزار جنسی قرار گرفته بودند تشویق می کرد تا پرده از این ماجرا بردارند.

به دنبال این هشتگ، رشته ای از روایت ها و گزارش هایی از آزار و تعرض جنسی فردی به نام کیوان امام وردی از سوی قربانیان و دانشجویان دختر دانشگاه تهران، یکی یکی برملا شد و هر دختر با انتشار ماجرایی، به افشای تجاوز و آزارهای جنسی وی پرداخت. این دختران مدعی شدند که پس از آشنایی با این پسر و رفتن به خانۀ وی، با نوشیدن مشروبات الکلی حاوی داروی خواب آور، بیهوش شده و قربانی تجاوز از سوی او شده‌اند.

برخی از قربانیان با انتشار تصاویر چت‌ها و توییت‌های مشترک با کیوان امام وردی، گفته‌اند که او آنها را اغفال می‌کرده و به خانۀ خود می کشانده و پس از مدتی که در خانۀ او به هوش می‌آمدند، متوجه می‌شدند که کار از کار گذشته است و برهنه بر روی تخت هستند.

پس از طرح حدود بیست تا سی مورد مشابه تجاوز توسط کیوان امام وردی، مسئولان دانشگاه تهران اعلام کردند که او در سال ۸۹ فارغ التحصیل شده اما قول پیگیری و بررسی موضوع و انتقال آن به قوه قضاییه را دادند.

بدین ترتیب پرونده‌ای در شعبه سوم دادسرای امنیت اخلاقی تشکیل و به دستور بازپرس روح الله رضاپور گتابی، متهم بازداشت شد.

رئیس پلیس تهران در تاریخ ۴ شهریور ۹۹، از بازداشت کیوان امام وردی به اتهام اغفال و تجاوز به دانشجویان دختر پردیس هنرهای زیبا دانشگاه تهران خبر داد و اعلام کرد ماموران پلیس امنیت عمومی تهران با رصد فضای مجازی با شکایت‌های متعددی از وی روبرو شده اند که نشان می‌دهد وی با فریب دختران دانشجو و کشاندن آنها به خانۀ خود، اقدام به آزار و اذیت جنسی آنها کرده است.

در پی افشاگری‌ها در مورد کیوان امام‌وردی، برخی دیگر از چهره‌های سرشناس مانند آیدین آغداشلو هنرمند و نقاش مشهور ایرانی نیز با اتهام تجاوز و تعرض جنسی مواجه شده‌اند. هرچند آیدین آغداشلو در بیانیه‌ای در حساب کاربری خود در اینستاگرام، این اتهامات را رد کرد، اما اخیراً لاله صبوری بازیگر مطرح سینما نیز به این اتهام مهر تأیید دیگری زده است. او در حساب کاربری خود در توئیتر گفته است که در سال ٧٠ به مدت دو سال، شاگرد آیدین آغداشلو بوده و «اتهام تجاوز وصله ای است که به او می چسبد».

 

 

 

 

 

ار اف ای فارسی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.