ادامه بحران کرونا در ایران؛ کنترل بیماری در تهران «دشوار است»

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۲۵ نفر دیگر در کشور بر اثر کرونا جان باختند و ۱۸۵۸ بیمار جدید مبتلا به این ویروس نیز شناسایی شد.

آن ‌طور که سیما لاری روز چهارشنبه، ۱۲ شهریور، خبر داده، به ‌این ترتیب، شمار رسمی جان‌باختگان و مبتلایان کرونا در ایران به ترتیب به ۲۱ هزار و ۷۹۷ نفر و ۳۷۸ هزار و ۷۵۲ نفر رسید.

از میان مبتلایان جدید، بیشتر آنها یعنی ۱۱۳۶ نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند.

به گفته خانم لاری، همچنین ۳۶۹۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در ایران در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.

اعلام روزانه آمار رسمی کرونا در ایران در حالی صورت می‌گیرد که منابع مستقل درستی این آمار را زیر سوال برده و ارقام درست را چندین ‌برابر ارقام دولتی می‌دانند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران در عین حال گفت که استان‌های تهران، مازندران، گیلان، قم، اصفهان، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، کرمان، خراسان شمالی، سمنان، یزد، زنجان و قزوین در وضعیت قرمز قرار دارند.

استان‌های آذربایجان غربی، البرز، فارس، لرستان، هرمزگان، اردبیل، بوشهر، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، خراسان جنوبی، مرکزی، ایلام، چهارمحال و بختیاری، گلستان و خوزستان در وضعیت هشدار قرار دارند.

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران نیز از بازگشایی مدارس در این استان ابراز نگرانی کرده و گفت که یکی از دلایلی که نگرانی بازگشایی مدارس را دوچندان می‌کند، «افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است.»

وی افزود: «کنترل بیماری در تهران دشوار است، جمعیت ۹۶۰ هزار نفری منطقه ۴ شهرداری که معادل ۱.۵ برابر جمعیت استان ایلام است» مصداق این دشواری است.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.