آمار رسمی کرونا؛ شمار قربانیان از ۲۵ هزار نفر گذشت، تهران فوق قرمز

براساس آمار وزارت بهداشت ایران، با درگذشت ۱۷۵ بیمار مبتلا به کرونا در شبانه‌روز گذشته، آمار رسمی قربانیان این ویروس در ایران از ۲۵ هزار نفر گذشت.

رئیس شورای شهر تهران نیز اعلام کرده است شمار قربانیان کرونا در تهران بعد از یک دوره کاهش دوباره افزایش یافته و به ۷۰ نفر در روز رسیده است.

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت، روز پنج‌شنبه سوم مهر، در گزارش روزانه خود از شناسایی سه هزار و ۵۲۱ بیمار جدید مبتلا به کووید-۱۹ نیز خبر داد و گفت در حال حاضر نزدیک به چهار هزار نفر از بیماران در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند.

بر اساس این گزارش رسمی، مجموع بیماران مبتلا به کرونا در ایران به ۴۳۶ هزار و ۳۱۹ نفر رسیده است.

درستی آمار روزانه و رسمی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، همواره از سوی برخی کارشناسان مستقل مورد تردید جدی قرار گرفته و برخی منابع می‌گویند آمار ابتلا و قربانیان در ایران بین دو تا چند برابر آمار رسمی است.

در گزارشی دیگر، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران، گفت: «تعداد فوتی‌های کرونا در تهران پقبلا تا بیش از صد نفر در روز بالا رفت و مجدداً نزولی شد و به تعداد ۴۹ نفر رسید، اما اکنون دوباره این آمار افزایش یافته و به ۷۰ نفر در روز رسیده است.»

در همین زمینه ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت ایران، روز سه‌شنبه اول مهرماه وضعیت استان تهران را «فوق قرمز» اعلام کرد و همزمان مصطفی معین، رئیس شورای عالی نظام پزشکی ایران، نیز از بستری شدن ۷۰۰ نفر در تهران در طول یک شبانه‌روز خبر داد و آن را نشان‌دهنده «فاجعه‌ای بزرگ» توصیف کرد.

وی درباره استان‌های در شرایط هشدار نیز گفت: «استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.»

بنا به اعلام وزارت بهداشت، در حال حاضر استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز قرار دارند.

استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

دو استان سیستان و بلوچستان و کردستان تنها استان‌های سفید ایران در حال حاضر اعلام شده‌اند که دلیل این تمایز مشخص نیست.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.