قدردانی وزیر از معلمی که با ارثیه‌اش برای دانش‌آموزان محروم تبلت خرید

 یک معلم مناطق روستایی در شهرستان اندیمشک از ارثیه پدری خود تاکنون ۱۴۳ تبلت برای دانش‌آموزان کم‌برخوردار و روستایی خریده است و قصد دارد برای تعداد بیشتری از این دانش‌آموزان تبلت تهیه کند.

خبرگزاری تسنیم، روز پنج‌شنبه، ۲۹ آبان درباره این معلم نوشت: «حسین اسدی یکی از معلمان اندیمشکی از توابع استان خوزستان است که هم‌اکنون به عنوان راهبر آموزشی مناطق روستایی در اندیمشک مشغول به خدمت است.»

به گزارش خبرگزاری ایلنا، این معلم در گفت‌وگو با وزیر آموزش و پرورش ایران که برای تقدیر با او تماس گرفته بود، گفت: «از ارثیه پدرم یک میلیارد و ۲۴۵ میلیون تومان به من رسید و قصد گرفتن یک ماشین داشتم که در گفت‌وگو با یکی از مدیران مدارس قرار شد با یک دختر دانش‌آموز که مدیر مدرسه فکر می‌کرد، دچار افسردگی شده است صحبت کنم.»

به گفته این معلم، او در گفت‌وگو با این دانش‌آموز متوجه شده است که او به دلیل نداشتن ابزارهای هوشمند و عقب افتادن از درس دچار عقب‌ماندگی از تحصیل و در نتیجه افسردگی شده است. او پس از آن تصمیم گرفته است که به او تبلت هدیه دهد.

آقای اسدی بعد از دیدن شادمانی این دختر دانش‌آموز تصمیم می‌گیرد تا همه پول‌های ارثیه پدری‌اش را به خرید تبلت و گوشی برای دانش‌آموزان کم‌برخوردار اختصاص دهد.

او قصد دارد تا هفته آینده ۲۰۰ تبلت دیگر تهیه و به دانش آموزان نیازمند اهدا کند.

بر اساس گزارش‌ها آقای اسدی پیش از این نیز سابقه انجام کارهای خیر برای دانش‌آموزان داشته است. او در سال ۱۳۹۴ پس از آن که به‌ عنوان معلم نمونه کشوری انتخاب شد، هدیه ریاست جمهوری به مبلغ ۲۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را بین مردم محروم دوکوهه و دانش‌آموزان این منطقه توزیع کرد.

خبر کار خیر این معلم در حالی منتشر می‌شود که در ماه‌های گذشته اخباری از خودکشی دانش‌آموزان به دلیل عدم برخورداری از گوشی و تبلت به‌ویژه در دوراه همه‌گیری کرونا منتشر شده است.

در همین زمینه استاندار خوزستان شامگاه ۲۸ آبان اقدام به خودکشی شش دانش‌آموز را در شهرستان رامهرمز در یک ماه گذشته تائید کرد.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.