آمار رسمی کرونا در ایران؛ شمار قربانیان از ۴۴ هزار نفر گذشت

بر اساس آمار رسمی اعلام شده وزارت بهداشت در روز شنبه، اول آذر طی ۲۴ ساعت گذشته، ۴۳۱ نفر دیگر از بیماران مبتلا به کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

به گفته سیما سادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت در حال حاضر وضعیت نزدیک به ۵۸۰۰ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری نیز وخیم است.

با احتساب آخرین آمار رسمی اعلام شده، تاکنون ۴۴ هزار و ۳۲۷ نفر در ایران قربانی کرونا شده‌اند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران همچنین از شناسایی نزدیک به ۱۳ هزار بیمار جدید و افزایش تعداد کل مبتلایان به ۸۴۱ هزار و ۳۰۸ نفر خبر داد.

مقام‌های وزارت بهداشت ایران با وجود تردیدهای منابع مستقل در درستی آمار دولتی، به طور روزانه آمار ابتلا و مرگ کرونا در ایران را اعلام می‌کنند.

محمدرضا ظفرقندی رئیس سازمان نظام پزشکی ایران پیش از این آمار واقعی مرگ و میر و مبتلایان کرونا در ایران را سه برابر آمار رسمی وزارت بهداشت اعلام کرد.

با توجه به وضعیت بحرانی کرونا در ایران سرانجام دولت ایران تصمیم گرفت از امروز، اول آذر محدودیت‌های بیشتری از جمله ممنوعیت تردد شهر به شهر، تعطیلی مشاغل غیر ضروری در شهرهای قرمز و نارنجی و حضور حداکثر یک‌سوم کارکنان در ادارات را حداقل برای دو هفته اعمال کند.

با این حال برخی رسانه‌های داخلی از بی‌اعتنایی شهروندان به محدودیت‌های جدید در روز اول اجرای این طرح خبر می‌دهند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا هم صبح امروز با بیان این که ۱۰ درصد از مبتلایان، دلیل ابتلای ۸۰ درصد مردم به کرونا هستند، «دورهمی‌های خانوادگی» را یکی از دلایل شیوع و تشدید این بیماری در ایران عنوان کرده بود.

سیما لاری هم صبح امروز در گفت‌و گو با ایلنا گفته بود که بر اساس تحقیقات انجام شده، ۵۱ درصد ابتلا به ویروس کرونا از طریق دورهمی‌ها اتفاق می‌افتد.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.