والدین «شهدا» در اولویت واکسیناسیون کرونا؛ ورود واکسن چینی تا پایان سال

معاون بهداشت و درمان «بنیاد شهید» ایران اعلام کرد والدین شهدا، جانبازان شیمیایی و جانبازان بالای ۵۰ درصد از افرادی هستند که در گام نخست واکسیناسیون برای مقابله با کرونا در ایران واکسن خواهند زد.

به گزارش روز سه‌شنبه، ۲۸ بهمن، ‌در خبرگزاری ایسنا، عبدالرضا عباسپور در سفر به سمنان و در جلسه شورای معاونان و روسای شهرستان‌های تابعه این استان، این خبر را اعلام کرده است.

در حال حاضر واکسن روسی اسپوتنیک وارد ایران شده و واکسیناسیون کادر درمان با استفاده از آن در سراسر کشور آغاز شده است.

با این حال مقام‌های ایران اعلام کرده‌اند که از هند، کوبا و منابع دیگر نیز واکسن خریداری خواهند کرد.

خبرگزاری مهر نیز به نقل از رئیس جمعیت هلال احمر ایران خبر داده که جمهوری اسلامی در حال «هماهنگی‌های لازم» برای واردات واکسن چینی کرونا است.

آن‌ طور که کریم همتی اعلام کرده، «تا پیش از پایان سال جاری این واکسن وارد کشور خواهد شد.»

وی افزود: «هلال احمر در واردات واکسن روسی نقشی نداشته اما برای دیگر واکسن‌ها از کشورها و منابع دیگر در حال فعالیت هستیم.»

خبر تلاش برای واردات واکسن چینی کرونا در حالی مطرح می‌شود که چین در دنیا به شدت به دلیل پنهانکاری در زمینه ویروس کرونا به شدت از سوی جامعه جهانی تحت فشار قرار دارد.

یکی از اعضای تیم سازمان بهداشت جهانی که ماه گذشته میلادی برای تحقیق درباره منشاء ویروس کرونا به چین سفر کرده بودند، اعلام کرده است این کشور از ارائه اطلاعات خام مربوط به ۱۷۴ نفری که چین برای اولین بار از ابتلای آنها به ویروس کرونا در شهر ووهان خبر داده بود، خودداری کرده است.

بر اساس ادعای دولت چین، اولین موارد ابتلا به کرونا در شهر ووهان در دسامبر پارسال مشاهده شده است.

با استفاده از گزارش‌های ایسنا، مهر و رادیوفردا/ ب. ب./ ف. دو.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.