ایران در آستانه وضعیت خطرناک "ورود به خیز چهارم کرونا"

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از قرمز شدن شرایط کرونایی در ۱۱ شهر کشور خبر داد. او شیوع نوع جهش‌یافته بریتانیایی این ویروس همزمان با کاهش پروتکل‌های بهداشتی را "زنگ خطری جدی" برای ورود به موج چهارم نامید.

سیماسادات لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد، شهرهای خرمشهر و رامهرمز در استان خوزستان از نظر شیوع کرونا در وضعیت قرمز قرار گرفته اند و تعداد شهرهای قرمز به ۱۱ شهر رسیده است.

به گزارش ایسنا، علاوه بر دو شهر یادشده، آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه نیز در وضعیت قرمز قرار گرفته‌اند. ۳۹ شهر دیگر نیز در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهر در وضعیت زرد و ۱۷۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

خانم لاری از شناسایی ۸هزار و ۶۶ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور و قربانی شدن ۸۰ مبتلای دیگر طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

۵۷۸ نفر از بیماران تازه بستری شده اند.

شمار کل بیماران کووید۱۹ در کشور به بیش از یک میلیون و ۵۵۰ هزار نفر رسیده است. مجموع جان‌باختگان نیز ۵۹ هزار و ۲۶۴ نفر است.

تا کنون بیش از یک میلیون و ۳۲۴ هزار نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند.

برای بیش از ۱۰ میلیون و ۲۷۴ هزار آزمایش تشخیصی انجام شده و در حال حاضر سه هزار و ۶۷۹ نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت درمان قرار دارند.

لاری شیوع گونه جهش‌یافته بریتانیایی کرونا و تقارن آن با کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی را "زنگ خطری جدی" برای ورود به خیز چهارم بیماری خواند و هشدار داد که ورود به خیز جدید وضعیت "بسیار سختی" را در هفته‌های پیش رو رقم خواهد زد.

هماکنون در ایران ۳۹ شهرستان در وضعیت نارنجی، ۲۲۸ شهرستان در وضعیت زرد و ۱۷۲ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.

 

 

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.