کرونا در ایران؛ جان باختن «۹۱ بیمار» دیگر، درخواست قرنطینه کامل‌تر برای خوزستان

ایرج حریرچی معاون وزارت بهداشت می‌گوید روسای بیمارستان‌ها در خوزستان درخواست «قرنطینه کامل‌تر» این استان را مطرح کرده‌ند.

این اظهارات همزمان با افزایش شمار مبتلایان و قربانیان کرونا در خوزستان و مشاهده نوع جهش‌یافته ویروس کرونا در این استان بیان می‌شود.

آقای حریرچی که در برنامه تیتر شب گذشته شبکه خبر تلویزیون ایران سخن می‌گفت، افزود در حال حاضر، در استان خوزستان، «محدودیت‌هایی که باید اعمال شود از نظر ما مناسب اجرا و رعایت نمی‌شود.»

آن‌طور که وی گفته، در خوزستان، «زدن ماسک به زیر ۵ درصد رسیده» است.

ایرنا نیز به نقل از فرهاد ابول نژادیان، سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان نوشته «فعلا دستوری مبنی بر قرنطینه و تعطیلی استان دریافت نکردیم، ولی ستاد ملی کرونا بر شدت اعمال محدودیت‌ها در استان تاکید دارد».

اوضاع استان خوزستان در شرایطی بحرانی شده که در هفته‌های اخیر گزارش‌هایی از مشاهده نوع جهش‌یافته ویروس کرونا در حداقل پنج استان دیگر از جمله خراسان رضوی، خراسان جنوبی، البرز،‌ گیلان و هرمزگان نیز منتشر شده است.

در حال حاضر، در استان خوزستان شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

خبرگزاری ایرنا نیز به نقل از سخنگوی وزارت بهداشت نوشته است که طی ۲۴ ساعت گذشته، ۹۱ نفر دیگر در ایران بر اثر ابتلا به کرونا جان باختند و ۸۳۳۰ بیمار جدید شناسایی شدند.

سیما سادات لاری، آمار رسمی مبتلایان و قربانیان کرونا در ایران تا ظهر روز سه‌شنبه، پنجم اسفند را به ترتیب یک میلیون و ۵۹۰ هزار و ۶۰۵ نفر و ۵۹ هزار و ۶۶۳ نفر اعلام کرد.

این آمار در حالی اعلام می‌شود که پیش از این سازمان نظام پزشکی ایران، آمار واقعی قربانیان کرونا در ایران را ۳ تا ۴ برابر آمار رسمی برآورد کرده است.

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.