مشاهده کرونای انگلیسی در ۱۵ استان؛ وضعیت خوزستان کماکان بحرانی است

ایرج حریرچی، معاون وزارت بهداشت ایران ضمن هشدار درباره وضعیت استان‌های خوزستان و چهارمحال و بختیاری گفت که در صورت گسترش بیماری در خوزستان، وضعیت این استان در ستاد مقابله با کرونا مطرح خواهد شد.

او در حالی این موضوع را مطرح کرده است که به گفته مقامات محلی این استان طی ده روز گذشته که شیوع کرونا در این استان بحرانی بوده است، حداقل سه بار درخواست رسمی برای قرنطینه خوزستان به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال شده ولی بی‌پاسخ مانده است.

بر اساس آخرین گزارش وزارت بهداشت ایران، ویروس جهش‌یافته تا روز پنج‌شنبه هفتم اسفند‌ماه در ۱۱ استان‌ شامل سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، خوزستان، ایلام، مرکزی، تهران، قزوین، البرز، گیلان و آذربایجان غربی مشاهده شده است.

در روزهای اخیر مقامات بهداشتی قم، اصفهان، کاشان و آذربایجان شرقی هم به صورت رسمی از شناسایی موارد ابتلا به ویروس جهش‌یافته در این استان‌ها خبر داده‌اند.

بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا تا روز پنجم اسفند، ۱۱۲ مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته در کشور شناسایی شده‌اند که از میان آن‌ها هشت نفر از جمله سه کودک جان باخته‌اند.

در همین حال سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز یک‌شنبه، دهم اسفند، از شناسایی بیش از هشت‌ هزار بیمار جدید مبتلا کرونا و جان باختن ۹۳ نفر دیگر بر اثر این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به این ترتیب آمار رسمی کل مبتلایان به کرونا تا امروز به یک میلیون و ۶۳۱ هزار و ۱۶۹ نفر و مجموع جان‌باختگان به به ۶۰ هزار و ۷۳ نفر رسید.

این آمار در حالی اعلام می‌شود که پیش از این سازمان نظام پزشکی ایران، آمار واقعی قربانیان کرونا در ایران را ۳ تا ۴ برابر آمار رسمی برآورد کرده بود.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.