انتقاد مقام درمانی در خوزستان از تعطیل نکردن این استان

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با انتقاد از «عادی‌انگاری مردم و مسئولان» در خصوص شرایط قرمز خوزستان، بر لزوم تعطیلی چندهفته‌ای این استان تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، شکرالله سلمان‌زاده روز جمعه، ۱۵ اسفند، گفت که در محدوده سه شهرستان حوزه دانشکده علوم پزشکی آبادان شامل آبادان، خرمشهر و شادگان روزانه به طور متوسط ۲۰۰ تا ۲۲۰ مورد بیمار سرپایی مبتلا به کرونا شناسایی و ۵۰ مورد بستری می‌شوند.

آقای سلمان‌زاده با بیان که «اعلام وضعیت قرمز تنها یک کلمه و بازی با رنگ‌ها نیست» از تعطیل نکردن استان خوزستان انتقاد کرد و گفت: «محدودیت‌ها تنها بستن راه‌ها نیست، بلکه شامل تغییر رفتار مردم، اصناف و مسئولان است، اما این اتفاق نیفتاده است.»

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با اشاره به این که طبق پروتکل کشوری در شهرهای قرمز تنها مشاغل گروه ۱ اجازه فعالیت دارند، گفت که در خوزستان همه مشاغل در حال فعالیت هستند و مراسم عروسی و عزاداری برگزار می‌شود.

به دنبال بحرانی شدن وضعیت استان خوزستان به دلیل شیوع گسترده ویروس جهش‌یافته، مقامات استانی در روزهای گذشته بارها خواستار قرنطینه و تعطیلی کامل این استان از ستاد ملی مقابله با کرونا شدند، ولی این درخواست‌ها تاکنون بی‌پاسخ مانده و در روزهای اخیر تنها رفت و آمد به این استان با محدودیت‌هایی همراه شده است.

همزمان منابع درمانی این استان در روزهای گذشته بارها درباره کمبود پرستار و تخت برای رسیدگی به بیماران هشدار داده‌اند، به طوری که این شرایط در نهایت منجر به اعلام «وضعیت ویژه» در استان خوزستان از روز سه‌شنبه، ۱۲ اسفند شد، اما هم‌چنان محددیت‌های جدیدی اعمال نشد.

استاندار خوزستان روز پنج‌شنبه ضمن اعلام مثبت شدن تست کرونای دو هزار نفر در روز در این استان گفت که از این تعداد، بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر حتما باید بستری شوند.

در همین حال رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز هم گفت که «یک‌سوم موارد فوت کرونا» در خوزستان کمتر از ۲۴ ساعت در بیمارستان بوده و پس از آن درگذشته‌اند.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.