هشدار درباره گسترش تست‌های سریع و «منفی کاذب» کرونا در ایران

حمید سوری، عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به اینکه بیشتر نتایج تست‌های سریع کرونا «کاذب» است، درباره شیوع بیشتر این بیماری از طریق افراد ناقلی که این تست‌ها را در دست دارند، هشدار داد.

به گزارش ایرنا، حمید سوری روز دوشنبه،‌ ۱۸ اسفند ماه از وجود تخلف در صدور تست منفی کرونا خبر داد و از روند صدور تست‌های سریع از مسافران که از دقت کافی برخوردار نیستند، انتقاد کرد.

آقای سوری با اشاره به این که تست‌های سریع برای مسافران هواپیماها، قطارها و سایر وسایل حمل‌ونقل عمومی انجام می‌شود، گفت «ممکن است افراد ناقل با در دست داشتن تست‌های منفی کاذب در حالی که ناقل و حامل ویروس هستند به مسافرت بروند و بیماری را به افراد دیگر منتقل کنند».

پیش‌ از این گزارش‌هایی درباره جعل و خرید و فروش جواب تست کرونا از سوی برخی آزمایشگاه‌های کشور منتشر و هزینه جواب مثبت ۲ میلیون تومان و هزینه تست جواب منفی برای سفر به خارج از کشور تا ۵ میلیون تومان اعلام شده بود.

شعبان علیزاده، رئیس اداره امور آزمایشگاه‌های دانشگاه علوم پزشکی تهران، هم خبر جعل تست کرونا را از سوی برخی آزمایشگاه‌ها تائید کرده بود.

در همین حال سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز دو‌شنبه، ۱۸ اسفندماه، از شناسایی بیش از هشت‌ هزار مورد جدید مبتلا به کرونا و جان باختن ۹۹ نفر دیگر بر اثر این بیماری طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

به این ترتیب، آمار رسمی کل مبتلایان به کرونا تا امروز به یک میلیون و ۶۹۸ هزار و ۵ نفر و مجموع جان‌باختگان به ۶۰ هزار و ۷۸۶ نفر رسید.

این آمار در حالی اعلام می‌شود که پیش از این سازمان نظام پزشکی ایران، آمار واقعی قربانیان کرونا در ایران را ۳ تا ۴ برابر آمار رسمی برآورد کرده بود.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.