برف و کولاک در ۲۰ استان ایران
بارش برف سنگین در مناطقی از ۲۰ استان ایران تردد خودروها را فلج کرده است. در آزادراه قزوین- زنجان به علت برف و کولاک شدید چندین تصادف رخ داد که در اثر آن سه نفر کشته و بیش از ۴۷ تن زخمی شدند.

در روزهای اخیر دست‌کم ۲۰ استان ایران، از شمال تا شرق و مرکز و جنوب غربی کشور شاهد بارش سنگین برف هستند.

به گفته رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین، بارش برف و کولاک شدید در روز جمعه، ۲۲ اسفند (۱۲ مارس) باعث بروز "تصادف‌های زنجیره‌ای" در آزادراه قزوین- زنجان شده است.

سهیل سلطانی آمار کشته‌شدگان در این تصادف‌ها را سه نفر اعلام کرد. دست‌کم ۴۷ نفر هم زخمی شده‌اند.

سلطانی گفت، مرکز فوریت‌های پزشکی پنج دستگاه آمبولانس و اتوبوس-آمبولانس به محل حادثه فرستاده است. زخمی‌ها به نزدیک‌ترین بیمارستان‌ها در تاکستان، ابهر و خرم‌دره منتقل شده‌اند.

کاهش رفت‌و‌آمد

بر أساس داده‌های مرکز مدیریت راه‌های ایران، در روز شنبه ۲۳ اسفند تردد خودروها در محورهای برون‌شهری نسبت به روز جمعه حدود ۱۳ درصد کاهش یافته است.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور جمهوری اسلامی در تشریح آخرین وضعیت جاده‌های استان‌های برف‌‌زده گفت، به دلیل ادامه بارش برف، بروز کولاک، کاهش میدان دید رانندگی و پایین آمدن ضریب ایمنی، تردد خودروها در شماری از محورهای شریانی این استان‌ها مسدود هستند.

او در این راستا به محورهایی در استان‌های آذربایجان شرقی، البرز، تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، زنجان، سمنان، قزوین، گلستان و مازندران اشاره کرد.

شیروانی با تاکید بر این که برای گذر از ارتفاعات و جاده‌های برف‌گیر همراه‌ داشتن تجهیزات زمستانی به‌ویژه زنجیر چرخ الزامی است، توصیه کرد که شهروندان از برنامه‌ریزی برای سفر اکیدا خودداری و زمان بازگشت خود را نیز به روزهای آتی موکول کنند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر نیز گفت که این جمعیت تاکنون به بیش از شش هزار و ۵۰۰ تن از درراه‌ماندگان در ۲۰ استان کمک رسانده است.

 

 

 

 

 

 

 

دویچه وله 

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.