دولت ایران قرنطینه نکرد، سفرهای نوروزی افزایش یافت

با خودداری دولت ایران از اعمال ممنوعیت سفرهای نوروزی، گزارش‌ها حاکی از رشد چشمگیر مسافرت‌ها به مناطق مختلف کشور در دوره کرونا است؛ موضوعی که می‌تواند آغاز موج جدیدی از کرونا را در ایران رقم بزند.

مقامات ایران در روزهای گذشته بارها به مردم توصیه کردند که در روزهای تعطیلات در خانه بمانند و از انجام سفرهای نوروزی اجتناب کنند.

در این میان خبرگزاری تسنیم روز دوشنبه دوم فروردین به نقل از سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از افزایش حدود ۱۱ درصدی تردد وسایل نقلیه در جاده‌های برون‌شهری کشور طی ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.

از ۲۰ اسفند تا روز دوشنبه نیز میزان رشد ترددهای بین‌شهری ۴۷ درصد گزارش شده بود.

علیرضا قدمی، رئیس پلیس راه مازندران، روز یکشنبه از افزایش ۷۰ درصدی تردد خودروها در محورهای منتهی به این استان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خراسان رضوی نیز گفته که مجموع سفرهای جاده‌ای به این استان طی تعطیلات نوروزی در مقایسه با پارسال، ۷۲ درصد افزایش یافته است.

مسئولان محلی در قزوین و اردبیل نیز از افزایش ۱۰۰ درصدی ترددها در جاده‌های برون‌شهری این استان‌ها خبر داده‌اند.

به نظر می‌رسد مسافرت‌های نوروزی در روزهای آینده نیز ادامه داشته باشد.

در همین زمینه، سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای روز دوشنبه از ترافیک سنگین در محور چالوس مسیر جنوب به شمال حدفاصل شهرستانک تا ولی آباد در اکثر مقاطع و تردد روان در محورهای هراز ، فیروزکوه ، آزادراه تهران‌شمال ، آزادراه قزوین - رشت (رفت و برگشت) خبر داد.

همچنین آزادراه کرج - تهران محدوده شهرک جهان نما دارای ترافیک نیمه‌سنگین است.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی بیشترین خروجی خودروها از استان‌های تهران و البرز بوده و استان‌های شمالی نیز بیشترین انباشت خودروهای غیربومی را تجربه کردند.

آمارهای سامانه‌های حمل‌ونقل هوشمند مرکز مدیریت راه‌های کشور نشان می‌دهد از ۲۰ اسفند تا اول فروردین به طور متوسط روزانه یک میلیون و ۷۳۰ هزار و ۲۲۹ وسیله نقلیه از محورهای مواصلاتی بین استانی تردد کردند که این آمار در مقایسه با مدت مشابه نوروز سال گذشته ۴۷ درصد افزایش یافته است.

بر اساس گزارش‌های تسنیم، ایسنا، ایرنا، رادیو فردا/ف.ق/ک.ر

 

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.