مصدومیت بیش از ۲۱ هزار نفر در حوادث ترافیکی نوروز ۱۴۰۰

سازمان اورژانس ایران روز جمعه، ششم فروردین، از مصدومیت بیش از ۲۱ هزار نفر در حوادث ترافیکی نوروز ۱۴۰۰ خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، مجتبی خالدی همچنین از انجام بیش از ۲۰ هزار و ۲۷۸ ماموریت این سازمان مربوط به حوادث ترافیکی از روز ۲۵ اسفند سال ۹۹ خبر داد،‌ اما درباره تلفات جاده‌ای آماری اعلام نکرد.

پیرحسین کولیوند، رئیس اورژانس کشور روز دوم فروردین از افزایش ۶۵ درصدی حوادث ترافیکی در نوروز امسال در مقایسه با سال گذشته خبر داده و گفته بود که مراجعه به مراکز اورژانس تهران در مقایسه با سال گذشته در موارد غیر کرونایی دو برابر شده است.

در همین حال علیرضا قدمی، رئیس پلیس راه مازندران هم روز جمعه با اشاره به افزایش ۶۰ درصدی تصادف منجر به فوت در جاده‌های ارتباطی مازندران در نوروز امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال گفت که از ابتدای امسال تاکنون ۱۷ نفر به علت سوانح رانندگی در محورهای منتهی به این استان جان خود را از دست داده‌اند.

آقای قدمی همچنین از افزایش ۷۰ درصدی تصادفات جَرحی در محورهای منتهی به مازندران در تعطیلات نوروز خبر داد و «خطای انسانی» و «عدم رعایت نکات قانونی و ایمنی» را علت اصلی این حوادث اعلام کرد.

در همین حال رئیس پلیس راه بوشهر هم از واژگون شدن یک خودرو در محور ارتباطی بوشهر- برازجان و جان باختن چهار نفر از سرنشینان آن در شامگاه پنج‌شنبه، پنجم فروردین، خبر داد.

بر اساس گزارش‌ها، پرتلفات‌ترین تصادف جاده‌ای کشور از ابتدای امسال مربوط به تصادف سه خودرو در مسیر زاهدان- خاش در روز سوم فروردین بود که طی آن دست‌کم ۱۴ نفر از جمله هشت کودک کشته شدند.

ایران یکی از مرگبارترین کشورهای منطقه در حوادث رانندگی است و به طور معمول آمار مرگ و میر در حوادث رانندگی در روزهای تعطیلات نوروزی افزایش می‌یابد.‎

بر اساس آخرین گزارش سازمان پزشکی قانونی ایران در مورد تلفات جاده‌ای کشور که اواخر آذرماه سال ۹۹ منتشر شده بود، در هفت ماهه نخست سال گذشته، ۹۴۱۷ نفر در رفت ‌و آمدهای جاده‌ای جان خود را از دست دادند.

پلیس راهور ایران عوامل انسانی، مشکلات جاده‌ای و نقص فنی خودروها را به ترتیب مهم‌ترین دلایل تلفات جاده‌ای در کشور عنوان می‌کند.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.