استقرار پلیس در پارک‌ها و لغو نماز جمعه در تهران در روز ۱۳ فروردین

همزمان با افزایش آمار کرونا در تهران، علاوه بر ممنوعیت گردهم‌آیی مردم به مناسبت سیزده به‌در، مراسم نماز جمعه در بیشتر شهرهای این استان در روز ۱۳ فروردین لغو شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، روز پنج‌شنبه، ۱۲ فروردین، ضمن اشاره به افزایش مراجعان سرپایی کرونا در پایتخت طی یک هفته گذشته بر جلوگیری از ازدحام در تفرجگاه‌ها و بوستان‌های این استان در روز سیزدهم فروردین تاکید کرد.

در همین حال ابوالفضل موسوی‌پور، جانشین پلیس راهور تهران، روز پنج‌شنبه از استقرار نیروهای پلیس از سحرگاه دوازدهم فروردین در تمام مبادی ورودی به پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و پارک‌های محلات سطح شهر تهران بر اساس مصوبه ستاد کرونا خبر داد.

آقای موسوی‌پور همچنین گفت در مورد شهروندانی که این مصوبه را رعایت نکنند، «اعمال قانون» انجام خواهد شد،‌ اما درباره نحوه اجرای آن توضیحی نداد.

شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران هم روز پنج‌شنبه از لغو برگزاری نماز جمعه در ۲۸ شهر استان تهران که وضعیت کرونا در آن‌ها نارنجی شده، در روز جمعه، ۱۳ فروردین، خبر داد.

در تعطیلات نوروزی سفرهای بین شهری و گردهم‌آیی‌ها سبب شد تا در روزهای اخیر آمار روزانه مبتلایان به کرونا چهاررقمی شود و بر تعداد شهرهای با وضعیت قرمز یا نارنجی افزوده شود.

بر اساس آخرین گزارش ستاد ملی مقابله با کرونا در نهم فروردین، وضعیت ۲۵ شهرستان قرمز، ۵۴ شهرستان و یک جزیره نارنجی اعلام و سفر «از» و «به» این ۸۰ شهر کشور ممنوع شد.

بر اساس تعریف ستاد کرونا در وضعیت قرمز یا «خیلی پرخطر» از هر صدهزار نفر در یک شهرستان، دست‌کم ۱۰ نفر و در وضعیت نارنجی یا «پرخطر» از هر صدهزار نفر در یک شهرستان، دست‌کم شش نفر به دلیل ابتلا به کرونا بستری شده‌اند.

 

 

 

 

 

رادیوفردا

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.