برترین‌های جشنواره جهانی سینمای برلین معرفی شدند
جشنواره فیلم برلین (برلیناله)، نخستین جشنواره سینمایی در سال جاری میلادی، با اهدا جوایز به برترین‌های سینمای جهان، به پایان رسید. جشنواره فیلم برلین، از مهمترین جشنواره‌های سینمایی جهان، در کنار جشنواره‌های کن، ونیز و اسکار است.

جایزه خرس طلایی شصت و هفتمین جشنواره برلین به فیلم «تن و روان» ساخته ایلدیکو انیدی از مجارستان تعلق گرفت. فیلم «تن و روان»، فیلمی شاعرانه است که عشقی را که در ابتدا در رویا و سپس در واقع تحقق یافته روایت می‌کند.

در بخش رقابتی جشنواره فیلم برلین، ۲۴ فیلم حضور داشتند که از میان آنها ۱۸ فیلم بر سر کسب خرس طلایی و نقره‌ای با یکدیگر به رقابت پرداختند.

خرس نقره‌ای، جایزه بزرگ هیات داوران به فیلم «فلیسیته» ساخته آلن گومیز محصول مشترک فرانسه، سنپال و بلژیک رسید.

جایزه خرس نقره‌ای برای بهترین کارگردانی را نیز آکی کوریسماکی، برای فیلم «آنسوی امید » از فنلاند کسب کرد. این فیلم رقیب جدی فیلم «تن و روان» برنده جایزه خرس طلایی در این دور از رقابت‌ها بود.

خرس نقره‌ای برای بهترین فیلم‌نامه به «زن خارق‌العاده» به کارگردانی سباستین للیو از شیلی و همکار او «گونزالو مازا» تعلق گرفت.

کارگردان فلسطینی، رائد عندونی برای فیلم «شکار اشباح» جایزه بهترین مستند جشنواره فیلم برلین را بدست آورد.

عَبِد آبِست، با فیلم «تمارض»، تنها نماینده ایران در جشنواره سال جاری در برلین بود. فیلم تمارض در بخش فوروم به نمایش درآمد.

جشنواره جهانی فیلم برلین با حضور ۱۶۰۰ مهمان برگزار شد. حال و هوای سخنرانی‌های مراسم پایانی جشنواره فیلم برلین هم با مخالفت‌هایی نسبت به سیاست‌های دونالد ترامپ، رییس‌جمهوری آمریکا همراه بود.

 

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.