آغاز انتشار یک فصلنامه فرانسوی درباره سرنوشت ادبیات آمریکا در دوران ترامپ
اولین شماره از فصلنامه "آمریکا" که قصد دارد در چهار سال آینده، وضعیت نویسندگان آمریکایی در دوران دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را شرح دهد، روز چهارشنبه ۲۲ مارس در فرانسه منتشر شد. این فصلنامه توسط نشریه هفتگی "یک" به مدیریت اریک فوتورینو و همچنین فرانسوا بوسنل، از روزنامه‌نگاران مطرح فرانسه در حوزه ادبیات و مجری برنامه تلویزیونی "کتابفروشی بزرگ" پایه‌گذاری شده است.

در شماره اول فصلنامه فرانسوی‌زبان "آمریکا" گفتگویی با تونی موریسون، نویسنده آمریکایی برنده جایزه نوبل ادبیات منتشر شده که او در این گفتگو آمریکا را کشوری توصیف می‌کند که در حال سقوط به سمت "پرتگاه" است.

همچنین تا-نهاسی کوتس، دیگر نویسنده آمریکایی به کارنامه دوران باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا می‌پردازد.

مارک دوگن، نویسنده فرانسوی نیز در اولین شماره فصلنامه "آمریکا" خود را در جایگاه مشاور دونالد ترامپ تصور کرده است.

اریک فوتورینو که پیشتر مدیریت روزنامه لوموند را بر عهده داشت، به خبرگزاری فرانسه گفت که فصلنامه "آمریکا" با انتخاب ترامپ متولد شد و این پرسش که "ادبیات آمریکا در مقابل این پدیده چگونه رفتار خواهد کرد؟"
همچنین فرانسوا بوسنل، سردبیر پیشین مجله ادبی لیر که سردبیری نشریه "آمریکا" را بر عهده دارد، معتقد است که از زمان ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ تاکنون ادبیات آمریکا شاهد یک "نوزایش" است.
نشریه فرانسوی "آمریکا" در شماره اول خود از سینکلر لویس، برت ایستون و فیلیپ راث، سه نویسنده آمریکایی که در آثارشان انتخاب رئیس جمهوری برای آمریکا همچون دونالد ترامپ را پیش‌بینی کرده بودند، تجلیل کرده است.

همچنین در این شماره، خبرنگار پیشین لوموند گزارشی از "سفیدپوستان بی‌نوا" در دو ایالت میشیگان و اوهایو تهیه کرده که به نامزد جمهوری‌خواهان رأی داده‌اند.

شماره اول فصلنامه "آمریکا" در ۱۹۶ صفحه، با شمارگان ۵۰ هزار نسخه و با قیمت ۱۹ یورو در کیوسک‌های مطبوعات و کتابفروشی‌ها عرضه شده است.

این فصلنامه در کل در ۱۶ شماره منتشر خواهد شد که تمامی دوران چهارساله ریاست جمهوری ترامپ را شامل می‌شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.