افتتاح نمایشگاه کتاب فرانکفورت با حضور رهبران آلمان و فرانسه
روز سه‌شنبه ١٠ اکتبر امانوئل ماکرون رئیس جمهوری فرانسه و آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، نمایشگاه کتاب فرانکفورت را افتتاح کردند. کار نمایشگاه البته از چهارشنبه صبح شروع خواهد شد. نمایشگاه فرانکفورت که بزرگ‌ترین نمایشگاه کتاب جهان محسوب می‌شود، امسال فرانسه را به عنوان مهمان ویژه پذیرفته است.

امانوئل ماکرون و آنگلا مرکل بعد از یک گفتگوی کوتاه، نمایشگاه را در پایان روز سه‌شنبه افتتاح کردند.

بیشتر از ٧٠٠٠ غرفه از ١٠۶ کشور فعالیت خود را از فردا صبح شروع خواهند کرد.

فرانسه به عنوان مهمان ویژه، کتاب‌های نزدیک به ٢٠٠ نویسندۀ فرانسه زبان را ارائه خواهد کرد. هر چند برخی از این نویسندگان آفریقایی یا کانادایی هستند.

نمایشگاه کتاب فرانکفورت فرصتی است یگانه برای ناشرانی که می‌خواهند انتشارات خود را به بازار جهانی بفرستند. بسیاری از ناشران کوچک امیدوارند که با یافتن خواهان در فرانکفورت، بخت ترجمۀ انتشارات‌شان به زبان‌های بزرگ را بیابند.

امسال از ایران علاوه بر مؤسسات وابسته به وزارت ارشاد و یا انتشاراتی مثل امیرکبیر که زیر نظر سازمان تبلیغات اسلامی است، چند ناشر خصوصی در فرانکفورت حضور دارند: نشر فرهنگ معاصر، هرمس، ققنوس، نظر و نگاه از این جمله‌اند. از افغانستان هم نام مؤسسه "خاور" در فهرست شرکت‌کنندگان نمایشگاه فرانکفورت دیده می‌شود.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.