بازدیدکنندگان از موزه لوور ابوظبی درباره آن چه می‌گویند؟
موزه لوور ابوظبی روز شنبه یازدهم نوامبر درهایش را گشود تا علاقمندان به هنر، تاریخ و فرهنگ بتوانند از آثار مختلف جمع‌آوری شده در آن بازدید کنند.

با توجه به شرایط دشوار دریافت بلیت موزه، تعداد حاضران در روز نخست توجه برانگیز بود. نه تنها ساکنان ابوظبی و مناطق دیگر امارات خود را به این موزه رسانده بودند بلکه بسیاری از گردشگران خارجی هم که از گشایش چنین نمایشگاهی در ابوظبی خبردار شده بودند به آنجا آمدند.

آنچنان که به نظر می‌رسد تعداد بازدیدکنندگان موزه لوور ابوظبی اگر در هفته‌ها و ماه‌های آینده مانند روز نخست باشد، می‌توان به موفقیت چنین موزه‌ای امیدوار ماند.

بسیاری از کارشناسان هنر، افتتاح این موزه را "فوق‌العاده" و "جالب توجه" خوانده‌اند و اظهار امیدواری کرده‌اند که چنین موزه‌ای نه تنها در سال‌های آینده گردشگران ابوظبی را افزایش دهد بلکه در فرهنگ‌سازی و آموزش در امارات متحده عربی و نیز کشورهای عربی اطراف آن تاثیرگذار باشد.

بازدیدکنندگان در روز نخست، این موزه را چگونه یافتند؟ آیا آنها نیز بر این باور بودند که چنین موزه‌ای در ساحل جزیره‌ای در پایتخت امارات می‌تواند اماراتی‌ها و ساکنان دیگر کشورها را به آنجا بکشاند؟ همچنان که موزه لوور پاریس چنین است؟

در سالن‌های نمایشگاه‌های مختلف موزه لوور ابوظبی در روز نخست گشایش این موزه از بازدیدکنندگان پرسیدیم که چه دیده‌اند و درباره آن چگونه می‌اندیشند؟

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.