جعفر پناهی به راهیابی فیلم خود به جشنواره کن واکنش نشان داد
جعفر پناهی در واکنش به راه یافتن فیلم جدیدش جشنواره کن فرانسه گفت برای اولین بار در تاریخ سینمای ایران امسال دو فیلم از دو فیلمساز ایرانی برای شرکت در بخش مسابقه کن انتخاب شده اند. وی افزود که این خود در حکم نشانی است دال بر اینکه سینمای مستقل ایران با وجود تهدیدات بسیار هنوز زنده است.

تازه ترین فیلم جعفر پناهی به نام «سه رخ» برای نمایش در بخش مسابقه هفتاد و یکمین دوره جشنواره سینمایی کن برگزیده شده است. جعفر پناهی در نامه سر گشاده ای که برای آژانس خبری ایلنا نوشته است که راه یافتن فیلم جدیدش به بخش مسابقه جشنواره کن نشان از زنده بودن سینمای مستقل ایران دارد، سینمای مستقلی که با توسل به راه های تازه تر و فیلم های خلاقانه تر در جهت استقلال خود خواهد کوشید.

دبیر جشنواره کن، تیری فرمو، روز پنجشنبه گفت که این جشنواره از مقامات جمهوری اسلامی ایران تقاضا کرده است که به جعفر پناهی اجازه دهند از کشور خارج شود تا بتواند در مراسم نمایش فیلم خود شرکت کند.

کانون کارگردانان سینمای ایران نیز در نامه‌ای به حسن روحانی، رئیس جمهوری جمهوری اسلامی ایران، از او خواسته است تا به جعفر پناهی اجازه حضور در جشنواره کن داده شود.

جعفر پناهی پس از اعتراضات مردم ایران به نتایج انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۳۸۸ به ۶ سال حبس تعزیری، ۲۰ سال محرومیت از فیلمسازی، فیلمنامه ‌‌نویسی، سفر به خارج از ایران و ممنوعیت از انجام هر گونه مصاحبه با رسانه‌های ارتباط جمعی داخلی و خارجی محکوم شد.

 

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.