"ناتالی پورتمن" در مراسم اهدای جایزه اسرائیلی شرکت نمی‌کند
ناتالی پورتمن، ستاره سرشناس سینمای هالیوود و از برندگان جایزه اسکار اعلام کرد که در مراسم جایزه اسرائیلی "جنسیس" که امسال به وی اختصاص یافته، شرکت نمی‌کند. وی گفت که نمی‌خواهد در این مراسم در کنار بنیامین نتانیاهو، رئیس جمهوری اسرائیل قرار گیرد و به عنوان حامی او شناخته شود.

جایزه "جنسیس" که با عنوان "نوبل اسرائیلی" شناخته شده، هرساله به یهودیانی اهدا می‌شود که در حوزه‌های مختلف تخصصی، موفقیت‌هایی را کسب کرده‌ باشند و ارزش آن یک میلیون دلار است.

خانم پورتمن در صفحه اینستاگرام خود نوشته است: «من تصمیم گرفتم که در این مراسم شرکت نکنم چون نمی‌خواهم به عنوان حامی نتانیاهو شناخته شوم که قرار است در این برنامه سخنرانی کند».
پیش از این اعلام شده بود که در مراسم اهدای جایزه امسال بنیامین نتانیاهو سخنرانی خواهد کرد.

ناتالی پورتمن همچنین گفته است: «همانند بسیاری از اسرائیلی‌ها و یهودیان جهان، من می‌توانم بدون اینکه کل اسرائیل را تحریم کنم، فقط منتقد رهبران این کشور باشم».

ناتالی پورتمن در دوران فعالیت هنری‌اش چندین جایزه گرفته است از جمله در سال ۲۰۱۲ به خاطر ایفای نقش در فیلم "قوی سیاه" اسکار بهترین بازیگر نقش اول را به دست آورد.

بنیاد "جنسیس" نیز روز جمعه ٣١ فروردین/ ٢٠ آوریل اعلام کرد که ناتالی پورتمن به دلیل «آزردگی شدید از حوادث اخیر در اسرائیل، مایل نیست که در هر رویدادی در این کشور شرکت کند».

برخورد اسرائیل با فلسطینیان معترض در نواحی مرزی، در هفته‌های اخیر با انتقاد جامعه بین‌المللی روبرو شده است. تاکنون بیش از ۳۰ فلسطینی در این درگیری‌ها کشته و صدها نفر هم مجروح شده‌اند.

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

ارسال به شبکه های اجتماعی

FacebookMySpaceTwitterDiggDeliciousStumbleuponGoogle BookmarksRedditNewsvineTechnoratiLinkedinRSS FeedPinterest
Pin It