پیروزی تفاوت‌ها در یوروویژن ۲۰۱۸
نتا بارزیلای ۲۵ ساله بر قله شصت‌وسومین دوره مسابقات آوازخوانی یوروویژن ایستاد. اجرایی متفاوت از خواننده‌ای متفاوت که موضوعی متفاوت را درون‌مایه کار خود کرده بود، تأثیر مستقیمی بر استقبال تماشاگران گذاشت.

محتوای ترانه "اسباب‌بازی" نتا بارزیلای پیام روشنی است به همه کسانی که زنان متفاوت، از جمله زنان سنگین‌وزن را تحقیر می‌کنند. در جایی از این ترانه آمده: «به من نگاه کن، من موجودی زیبا هستم». در جای دیگری آمده: «من اسباب‌بازی تو نیستم، پسر نادان»؛ پیامی روشن در زمانی که زنان با کارزار "MeToo" به مقابله با آزار جنسی هم‌نوعان خود برخاسته‌اند.

این خواننده اسرائیلی با سوت‌زدن، ایجاد اصوات غریب و حرکات خاص اجرایی متفاوت به نمایش گذاشت و تماشاچیان را مجذوب خود کرد. خود خواننده و بسیاری از کسانی که شاهد پیروزی او بودند، معتقدند که همین تفاوت‌های ظاهری و محتوایی رمز موفقیت بوده است.

این خواننده اسرائیلی با سوت‌زدن، ایجاد اصوات غریب و حرکات خاص اجرایی متفاوت به نمایش گذاشت و تماشاچیان را مجذوب خود کرد. خود خواننده و بسیاری از کسانی که شاهد پیروزی او بودند، معتقدند که همین تفاوت‌های ظاهری و محتوایی رمز موفقیت او بوده است.

نتا بارزیلای در واکنش به پیروزی در رقابت‌های آواز یوروویژن Û²Û°Û±Û¸ که فینال آن شامگاه شنبه (Û±Û² مه/ Û²Û² اردیبهشت) در لیسبون پایتخت پرتغال، برگزار شد، خطاب به تماشاچیان حاضر در سالن فریاد زد: «ممنون که تفاوت‌ها را پذیرفتید و گوناگونی‌ها را جشن گرفتید». 

نتا بارزیلای در واکنش به پیروزی در رقابت‌های آواز یوروویژن ۲۰۱۸ که فینال آن شامگاه شنبه (۱۲ مه/ ۲۲ اردیبهشت) در لیسبون پایتخت پرتغال، برگزار شد، خطاب به تماشاچیان حاضر در سالن فریاد زد: «ممنون که تفاوت‌ها را پذیرفتید و گوناگونی‌ها را جشن گرفتید».

این چهارمین بار است (۱۹۷۸، ۱۹۷۹، Û±Û¹Û¹Û¸ و Û²Û°Û±Û¸) که اسرائیل در مسابقات آواز یوروویژن برنده می‌شود. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، این پیروزی را به نتا بازیلای تلفنی تبریک گفت و این خواننده را بهترین سفیر اسرائیل نامید. 

این چهارمین بار است (۱۹۷۸، ۱۹۷۹، ۱۹۹۸ و ۲۰۱۸) که اسرائیل در مسابقات آواز یوروویژن برنده می‌شود. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، این پیروزی را به نتا بازیلای تلفنی تبریک گفت و این خواننده را "بهترین سفیر اسرائیل" نامید.

جوانان اسرائیلی پیروزی نتا بازیلای را از جمله در خیابان‌های تل‌آویو جشن گرفتند. 

اسرائیل به عنوان کشور برنده رقابت امسال، سال آینده (۲۰۱۹) میزبان فینال خواهد بود. جوانان اسرائیلی پیروزی نتا بازیلای را از جمله در خیابان‌های تل‌آویو جشن گرفتند.

 Ø¯Ø± فینال شامگاه شنبه اتفاقی غیرمنتظره هم افتاد: در هنگام اجرای سوری، نماینده بریتانیا، یکی از حاضران در سالن روی صحنه پرید، میکروفن را از دست خواننده قاپید و شروع به شعاردادن کرد. خواننده بریتانیایی با تسلطی مثال‌زدنی میکروفن دیگری به دست گرفت و ترانه را بدون وقفه به پایان برد؛ در حالی که طبق قاعده این رقابت‌ها فرصت داشت از نو اجرا کند.

در فینال شامگاه شنبه اتفاقی غیرمنتظره هم افتاد: هنگام اجرای سوری، نماینده بریتانیا، یکی از حاضران به روی صحنه پرید، میکروفن را از دست خواننده قاپید و شروع به شعاردادن کرد. خواننده بریتانیایی با تسلطی مثال‌زدنی میکروفن دیگری به دست گرفت و ترانه را بدون وقفه به پایان برد؛ در حالی که طبق قاعده این رقابت‌ها فرصت داشت از نو اجرا کند.

 Ø§ØªÙØ§Ù‚ÛŒ مشابه هم در سال Û²Û°Û±Û° افتاده بود: در پنجاه‌وپنجمین دوره این مسابقات زمانی که نماینده اسپانیا در اسلو، پایتخت نروژ، مشغول اجرا بود، یکی از تماشاچیان (لباس سیاه با کلاه قرمزرنگ) روی صحنه آمد و بین گروه همراهان خواننده جا گرفت. به خواننده اسپانیایی فرصت داده شد بار دیگر برنامه اجرا کند. در آن دوره آلمان با ترانه Satellite با اجرای لنا مایر-لاندروت اول شد.

اتفاقی مشابه هم در سال ۲۰۱۰ افتاده بود: در پنجاه‌وپنجمین دوره این مسابقات زمانی که نماینده اسپانیا در اسلو، پایتخت نروژ، مشغول اجرا بود، یکی از تماشاچیان (لباس سیاه با کلاه قرمزرنگ) روی صحنه آمد و بین گروه همراهان خواننده جا گرفت. به خواننده اسپانیایی فرصت داده شد بار دیگر برنامه اجرا کند. در آن دوره آلمان با ترانه "Satellite" با اجرای لنا مایر-لاندروت اول شد.

 Ø¢Ù„مان در ادامه موفقیت چشمگیری به دست نیاورد. نمایندگان این کشور در سه دوره گذشته همواره در رتبه آخر یا یکی مانده به آخر جدول بودند. امسال اما بار دیگر نام آلمان در میان Ûµ تیم برتر قرار گرفت. میشائیل شولته، خواننده آلمانی، شامگاه شنبه با ترانه You Let Me Walk Alone در مجموع Û³Û´Û° امتیاز کسب کرد و پس از اسرائیل، قبرس و اتریش، چهارم شد.

آلمان در ادامه موفقیت چشمگیری به دست نیاورد. نمایندگان این کشور در سه دوره گذشته همواره در رتبه آخر یا یکی مانده به آخر جدول بودند. امسال اما بار دیگر نام آلمان در میان ۵ تیم برتر قرار گرفت. میشائیل شولته، خواننده آلمانی، شامگاه شنبه با ترانه "You Let Me Walk Alone" در مجموع ۳۴۰ امتیاز کسب کرد و پس از اسرائیل، قبرس و اتریش، چهارم شد.

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.

ارسال به شبکه های اجتماعی