گلشیفته روی صحنه تئاتر پاریس معشوقه امپراتور روم می‌شود
گلشیفته فراهانی که پیش از این در فرانسه در تئاتر "آنا کارنینا" بر صحنه نمایش حاضر شده بود، قرار است سال آینده میلادی در نمایش دیگری نقش‌آفرینی کند که ژان کلود کاریر، سناریست فرانسوی بر اساس نمایشنامه "بِرِنیس" اثر ژان راسین، درام‌نویس قرن هفدهم نوشته است.

گلشیفته فراهانی نقش "بِرنیس" را در این نمایش ایفا می‌کند که داستان آن در مورد جدایی "تیتوس" امپراتور روم از معشوقه‌اش "برنیس" به دلایل سیاسی است. این جدایی در نخستین روزهای تاجگذاری امپراتور و برخلاف عهد پیشین وی با "بِرِنیس" صورت می‌گیرد.

این اثر یکی از تراژدی‌های "راسین" است و ژان کلود کاریر در اقتباس خود بخش‌هایی از "هزار و یک شب" را آورده که "برنیس" در گوش عاشق خود "تیتوس" زمزمه می‌کند.

این دومین تجربه گلشیفته فراهانی بر صحنه تئاتر در پاریس است. پیش از این در سال 2016 وی نقش "آنا کارنینا" را در نمایشنامه‌ای به همین نام برگرفته از رمان "لئون تولستوی" ایفا کرده بود.

کارگردانی این نمایش به عهده "گاتان واسار" کارگردان بلژیکی است که پیش از این "آنا کارنینا" را در تئاتر "تامپت" پاریس به روی صحنه برده بود.

نمایش "برِنیس" قرار است در سال 2019 در تئاتر "کارتیه‌ ایوری" اجرا شود.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.