همسر رومن پولانسکی، در اعتراض دعوت برای پیوستن به اسکار را رد کرد
امانوئل سنیه، همسر رومن پولانسکی، فیلمسازفرانسوی، دعوت آکادمی علوم و هنرهای سینما، اسکار، را در اعتراض به اخراج همسرش از این آکادمی سینمایی رد کرد.

خانم سنیه که خود بازیگر و خواننده است، اسکار را به "ریاکاری غیرقابل تحمل" متهم کرده است.

اعضا هیات رئیسه اسکار در ماه مه سال جاری به اخراج آقای پولانسکی از این نهاد رای داد.

آقای پولانسکی در سال ۱۹۷۷ پس از اعتراف به تجاوز، برای ۴۲ روز در زندان بود، پس از آن به اروپا گریخت و تلاش های دولت آمریکا برای استردادش به خاطر برخورداری او از تابعیت فرانسه و لهستان کارساز نبوده است.

رومن پولانسکی که در سال ۲۰۰۲ اسکار بهترین کارگردانی را به خاطر فیلم "پیانیست" دریافت کرد، دو بار دیگر هم نامزد دریافت این جایزه شده است.

آکادمی علوم و هنرهای سینما در مورد دلیل اخراج رومن پولانسکی در بیانیه‌ای گفت: "هیات مدیره آکادمی بر ضوابط اخلاقی که اعضا را ملزم به رعایت ارزش های آن و محترم شناختن شان انسان ها می کند، تاکید دارد."

خانم سنیه که یکی از ۹۲۸ نفری است که به اسکار دعوت شده است درنامه ای که در یکی از روزنامه های فرانسه چاپ شده اعتراضش را از این آکادمی بیان کرده است.

همسر رومن پولانسکی در بخشی از این نامه نوشته: "من همیشه یک فمینیست بودم. اما چگونه می توانم این حقیقت را نادیده بگیرم که چند هفته پیش آکادمی همسرم را اخراج کرد. همان اکادمی که در سال ۲۰۰۲ به خاطر فیلم پیانیست به او جایزه داد!"

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.