هفتادوپنجمین جشنواره فیلم ونیز آغاز شد
هفتادوپنجمین جشنواره فیلم ونیز (موسترای ونیز) روز چهارشنبه ۷ شهریور/ ٢٩ اوت با نمایش فیلم "مرد اول" کاری از "دامیان شازِل" کارگردان ایسلندی آغاز می‌شود.

در جشنواره فیلم ونیز که از ۷ تا ١٧ شهریور در جزیره "لیدو" در ونیزایتالیا برگزار می‌شود، ستارگان سینما، کارگردان‌ها و منتقدان فیلم و همچنین علاقمندان سینما حضور خواهند داشت.
این جشنواره در ۳ بخش: "رقابتی"، "افق‌ها" و "غیررقابتی" خواهد بود که بخش غیررقابتی نیز شامل بخش‌های "رویداد ویژه"، "نمایش ویژه"، "داستانی" و "سینما در باغ" است.

"بخش رقابتی" چهارشنبه شب٢٩ اوت، با نمایش درام فضایی "مرد اول" به عنوان فیلم افتتاحیه آغاز می‌شود. در این فیلم "رایان گاسلینگ" بازیگر کانادایی، در نقش "نِیل آرمسترانگ" فضانورد آمریکائی ظاهر می‌شود که برای نخستین بار به کره ماه رفت.

پیش از این، در سال ۲۰۱۶، فیلم "لالالند" از "دامیَن شازِل" آغازگر این جشنواره بود. فیلمی که پس از آن نیز جایزه اسکار بهترین کارگردانی را برای او داشت.

در "بخش رقابتی" همچنین فیلم "تصنیف باستر اسکروگز" از "برادران کوئن" نیز حضور خواهد داشت.
امسال رئیس این بخش "گی‌یِرمو دل تورو" فیلمساز شناخته‌شده مکزیکی خواهد بود.

همچنین براساس آنچه پیش از این "آلبرتو باربارا" دبیر جشنواره فیلم ونیز اعلام کرده بود، دو فیلم از ایران نیز در آن حضور خواهد داشت: فیلم "همچنان که می‌مُردم" از "مصطفی سیاری" در بخش افق‌ها و فیلم کوتاه "پاگرد" به کارگردانی "محسن بنی هاشمی" نیز در بخش فیلم‌های کوتاه افق‌ها خواهد بود.
همچنین فیلم‌های "چراغ جادو" از "امیر نادری" و "رابطه خونی" از "رامین بحرینی" دو کارگردان ایرانی-آمریکائی، در بخش "سینما در باغ" خواهند بود.

برگزارکنندگان هفتادوپنجمین دوره جشنواره فیلم ونیز، قرار است امسال برای تقدیر از از "دیوید کراننبرگ" کارگردان کانادایی و "ونسا ردگریو" بازیگر بریتانیایی، شیر طلای این جشنواره را به آنها اهدا کنند.

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.