جشنوارۀ سینمایی "کارتاژ" در تونس، با تدابیر شدید امنیتی افتتاح شد
بیست‌ونهمین دورۀ جشنوارۀ سینمایی "کارتاژ" در تونس، شامگاه شنبه ٣ نوامبر/١٢ آبان، شش روز پس از انفجار انتحاری که به مجروح شدن دست کم ٩ نفر انجامید، با تدابیر شدید امنیتی افتتاح شد.

"یوسف شاهد" نخست وزیر تونس، با حضور در افتتاحیۀ فستیوال سینمایی "کارتاژ"، به خبرگزاری فرانسه گفت: «این جشنوارۀ سینمایی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ ما به دنبال انفجار انتحاری که در نزدیکی محل برگزاری این فستیوال روی داد، می‌خواستیم نشان دهیم که تونس به زندگی خود ادامه می‌دهد و به غیر از تدابیر امنیتی، با توسل به فرهنگ به مبارزه با تروریسم برمی خیزد».
وی افزود: «ما می خواستیم در طول این چند روز و در چند قدمی حادثۀ تروریستی که در روز دوشنبه ٢٩ اکتبر رخ داد، پیام‌آور صلح و شکیبایی باشیم و نشان دهیم که تونس در جریان تحولات دموکراتیک خود، همچنان به پیش می‌رود».

"نجیب عاید" مدیر جشنوارۀ سینمایی "کارتاژ" نیز اظهار داشت که «در این دوره از جشنواره، ارزش‌هایی چون عشق و بردباری ستایش می‌شوند و این حادثۀ انتحاری، عزم ما را برای هرچه موفق‌تر برگزار کردن این جشنواره، بیشتر تقویت کرده است».
گفته می شود که تمامی مدعوین این جشنواره، حضور خود را برای حمایت از این بیانیۀ قاطعانه اعلام کرده‌اند.

جشنوارۀ سینمایی "کارتاژ" تونس که به فیلم‌سازان عرب و آفریقایی اختصاص یافته است، موقعیتی را در جهت ملاقات فرهنگی بزرگی در تونس فراهم می‌آورد.
در این دوره از جشنواره، تا تاریخ ١٠ نوامبر، دست کم ٢٠٠ فیلم در سالن‌های سینمای این کشور به نمایش گذاشته می‌شوند.

تعداد ٤٤ فیلم در بخش رقابت رسمی این جشنواره حضور دارند که در میان آنها ١٣ فیلم بلند وجود دارد.

امسال نیز به موازات این جشنواره، برنامۀ نمایش فیلم در زندان‌ها هم ترتیب داده شده است.

 

 

 

 

رادیوفرانسه

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.