موفقیت فیلم 'سوگلی' در مراسم بفتا
فیلم "سوگلی" در مراسم یکشنبه شب بفتا بیشترین جوایز را نصیب خود کرده است. این فیلم از ۱۲ رشته ای که در آنها نامزد بود به هفت جایزه دست یافته است.

الیویا کولمن که در این فیلم نقش کوئین ان را بازی کرد، جایزه بهترین بازیگر زن سال و ریچال وایز جایزه بهترین نقش مکمل زن را به دست آوردند.

بهترین طراحی تولید، بهترین طراحی لباس و بهترین فیلمنامه اصیل از دیگر جوایز امشب فیلم "سوگلی" (The Favourite) بود.

فیلم روما ساخته مکزیک بهترین فیلم زبان خارجی بفتا شناخته شده و رامی ملک جایزه بهترین هنرپیشه مرد را برای بازی در نقش فردی مرکوری در فیلم "راپسودی بوهمی" به دست آورد.

برندگان اصلی

  • سوگلی - ۷ جایزه
  • روما - ۴ جایزه
  • راپسودی بوهمی - ۲ جایزه
  • پلنگ سیاه - یک جایزه
  • بلک ک کلنزمن - یک جایزه
  • کتاب سبز (گرین بوک) - یک جایزه
  • رذایل (وایس) - یک جایزه

Yalitza Aparicio
یالیتزا آپاریسیون ستاره فیلم مکزیکی روما که برنده جایزه بهترین فیلم خارجی شد

فیلم روما ساخته کارگردان سرشناس مکزیکی، آلفونزو کوران، هم با گرفتن چهار جایزه شب خوبی داشت: بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین فیلمبرداری و بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان.

رامی ملک جایزه بهترین هنرپیشه مرد را به خاطر به تصویر کشیدن فردی مرکوری در فیلم راپسودی بوهمی دریافت کرد. این فیلم همچنین برنده جایزه بهترین صدا شد.

بفتا پیشتر نام برایان سینگر کارگردان این فیلم را از فهرست نامزدها حذف کرده بود که پس از طرح ادعاهایی علیه او در مورد آزار جنسی پسرهای زیر سن قانونی بود.

در این شب فیلم پلنگ سیاه برنده جایزه بهترین جلوه های ویژه شد.

سایر برندگان شامل "مرد عنکبوتی" به عنوان بهترین اثر انیمشینی سال بود. "تولد یک ستاره" هم جایزه بهترین موسیقی اصیل را گرفت.

اما لیدی گاگا از بازیگران این فیلم جایزه نگرفت. او به دلیل تلاقی بفتا با جوایز موسیقی گرامی در آمریکا در مراسم شرکت نداشت.

Rami Malek
رامی ملک به فردی مرکوری ادای احترام کرد
Rachel Weisz
ریچال وایز از دیگر برندگان امشب بود

 

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.