نامه چهره‌های سرشناس هالیوود در اعتراض به تغییر در اهدای جایزه اسکار
حدود صد نفر از چهره‌های سرشناس هالیوود در نامه‌ای سرگشاده به آکادمی اسکار اعتراض کرده‌اند. آکادمی قصد دارد نحوه اهدای جوایز را در چند رشته تغییر دهد، سینماگران این اقدام را "توهین‌آمیز" خوانده‌اند.

حدود صد نفر از هنرمندان سرشناس هالیوود در نامه‌ای اعتراض‌آمیز از حذف مراسم اهدای جایزه اسکار برای برخی از رشته‌های سینمایی انتقاد کرده‌اند.

نامه سرگشاده به آکادمی اسکار را فیلمسازانی مانند مارتین اسکورسیزی، کونتین ترانتینو، اسپایک لی و انگ لی امضا کرده‌اند.

در میان امضاکنندگان همچنین نام ساندرا بالاک، اما استون، جان هم، جورج کلونی، برد پیت و رابرت دنیرو دیده می‌شود.

این هنرمندان به تغییراتی اعتراض دارند که آکادمی اسکار قصد دارد در مراسم سالانه اعطای جایزه ایجاد کند، تا برنامه کوتاه‌تر و فشرده‌تر ارائه شود.

آکادمی اسکار قصد دارد در برنامه آینده جوایز اسکار، جوایز مربوط به چهار رشته را نه در برنامه اصلی، بلکه در فرصت‌های استراحت میان مراسم به برندگان اهدا کند. آکادمی اسکار انتظار دارد که با این تدبیر طول جشن مراسم به سه ساعت کاهش یابد.

طبق اطلاعیه‌ای که روز دوشنبه (۱۱ فوریه) منتشر شد، رشته‌هایی که قرار است از مراسم اصلی کنار گذاشته شوند، عبارتند از: فیلمبرداری، مونتاژ، فیلم کوتاه اکشن و همچنین آرایش چهره و گیسوان. مقرر شده است که اعطای جوایز به برندگان چهار رشته یادشده از طریق اینترنت و پخش مراسم از تلویزیون قابل دیدن باشد.

تا کنون هنرمندان بسیاری به این تغییرات واکنش نشان داده‌اند. برای نمونه گیلرمو دل تورو، کارگردان فیلم "شکل آب"، در اعتراض گفته است: «فیلمبرداری و مونتاژ قلب هنر ماست».

آکادمی اسکار در دفاع از تصمیم تازه گفته است که هدف حذف صحنه دریافت جایزه نیست و تمام سخنرانی‌های سپاسگزاری در گزارش مراسم پخش خواهد شد و تنها مسیر حرکت هر هنرمند به طرف صحنه است که کوتاه می‌شود.

آکادمی اسکار درباره چهار رشته‌ای که برای کوتاه شدن مراسم انتخاب شده‌اند، می‌گوید که منظور پایین آوردن درجه یا کاستن از اهمیت این رشته‌ها نبوده است و سال آینده، به شکل نوبتی، چهار رشته دیگر مشمول این تحول قرار می‌گیرند.

امسال ۹۱مین دورۀ اعطای جایزه اسکار بدون گرداننده رسمی برگزار می‌شود. به جای یک گرداننده اصلی، ستارگان گوناگون هالیوود به روی صحنه می‌روند و هر یک بخشی از برنامه را اداره می‌کنند.

مراسم اسکار امسال روز ۲۴ اکتبر در لس‌انجلس برگزار می‌شود.

 

 

 

 

دویچه وله

چاپ ایمیل

تماس با البرزنیوز

payam

لطفن برای فرستادن پیام، پیشنهاد و نظر خود برای البرز نیوز از این بخش استفاده نمایید.
×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.