آکادمی اسکار: تمامی جوایز اسکار، زنده پخش خواهد شد
در پی اعتراض شدید شخصیت های بزرگ سینمایی به تصمیم آکادمی اسکار در حذف چهار بخش از جوایز از پخش زنده مراسم امسال، این آکادمی اعلام کرد که تمامی جوایز اسکار پخش زنده تلویزیونی خواهند داشت.

سازمان‌دهندگان اسکار سال ۲۰۱۹ تصمیم داشتند اهدای جوایز چهار بخش فیلمبرداری، تدوین، فیلم کوتاه و طراحی چهره و مو را در فاصله پخش آگهی‌های تلویزیونی ضبط کنند تا زمان پخش مراسم اسکار کوتاه بشود.

اعلام این تصمیم با اعتراض ده ها کارگردان، بازیگر و تصویربردار روبرو شد به طوری که آکادمی اسکار (آکادمی علوم و فنون تصاویر متحرک) در بیانیه‌ای اعلام کرد که به دلیل این اعتراض ها جوایز تمامی بخش ها به طور زنده و مستقیم پخش خواهد شد.

در این بیانیه آمده است: "تمام جوایز اسکار طبق روال سنتی بدون ادیت پخش خواهد شد ما مشتاقانه منتظر برگزاری این مراسم در یکشنبه ۲۴ فوریه هستیم".

مسئله چه بود ؟
این تنها مسئله جنجال آفرین اسکار امسال نبود.

آکادمی اسکار همچنین تصمیم داشت که "جایزه فیلم مردم‌پسند" را به جوایز اسکار اضافه کند اما موج اعتراض ها تصمیم در این مورد را هم به تعویق انداخت.

علاوه بر آن، قرار بود کوین هارت، کمدین آمریکایی امسال مجری مراسم باشد اما پس از جنجال بر سر توییت‌هایی که گفته شد مصداق همجنسگراهراسی بودند، آقای هارت کنار رفت.

کوین هارت پس از کناره‌گیری از میزبانی مراسم اسکار از جامعه دگرباش به خاطر توییت‌هایش عذرخواهی کرد.

طی سی سال گذشته، این اولین بار است که مراسم اسکار بدون مجری برگزار خواهد شد.

آکادمی اسکار هفته گذشته تصمیم گرفت زمان پخش مراسم را از ۴ ساعت به ۳ ساعت کاهش دهد چون شمار بینندگان سال گذشته این مراسم بسیار کم شده بود که به اعتقاد آکادمی یکی از دلایل آن طولانی بودن زمان پخش زنده است.

در شمار شخصیت‌های سرشناس سینما که به تصمیم آکادمی اسکار اعتراض داشتند می‌توان از آلفونسو کوارون، نامزد ۱۰ جایزه اسکار برای فیلم روما (Roma)، مارتین اسکورسیزی، ساندرا بولاک، و اما استون نام برد.

 

 

 

 

بی بی سی

چاپ

×

با ادامۀ گردش در این تارنما، شما بهره گرفتن از کوکی‌ها و یا فناوری‌های مشابه را می‌پذیرید.  بکارگرفتن کوکی‌ها برای ارزیابی شمار کاربران، ارائۀ کاربردها و آگاهی‌های تازه به آنان و نیز تبلیغات تجاری اهمیت دارد.